Aktualno?ciO SzkoleO DzwoliZdjęciaFilmy DokumentyPedagog

Kontakt:

tel. 158752204

email:

 zsdzwola@wp.pl

Adres:

ZS w Dzwoli

23-304 Dzwola 121B

 

Kliknij w pajacyka

 

17.07.2015

Wakacje w Bieszczadach. Zgłoszenia do 20 lipca!!! Więcej informacji TUTAJ.

Admin

25.06.2015

DNI MATEMATYKI

          W dniach 10-12 czerwca w Zespole Szkół w Dzwoli odbyły się VI GMINNE DNI MATEMATYKI dla uczniów szkoły podstawowej z klas IV – VI. Organizatorami były: mgr Iwona Marchut oraz mgr Iwona Sołtys. Gościnnie przyjechali uczniowie z Krzemienia z panem mgr Andrzejem Stolarzem oraz z Kocudzy z panią Lidią Kotułą i panem Henrykiem Kulaszą.

          Pierwszego dnia zbierane były plakaty wykonane indywidualnie przez chętnych uczniów. Plakat należało wykonać na arkuszu A1 dowolną techniką. 12 czerwca o godzinie 1000 odbył się TURNIEJ MATEMATYCZNY. Nasi uczniowie w czteroosobowych drużynach rywalizowali z drużyną z Kocudzy i Krzemienia. Konkurencje, które miały miejsce na tym turnieju dotyczyły nie tylko matematyki, ale także sprawdzały sprawność fizyczną uczniów. Uczniowie musieli zmierzyć się między innymi z krzyżówkami matematycznymi, szyframi, skojarzeniami, slalomem pomiędzy pachołkami, rzutem do kosza, strzałem do bramki, podbijaniem piłeczki rakietką. Wszystkie konkurencje wymagały dużego skupienia, koncentracji, pomysłowości, refleksu i wiedzy. Turniej zakończył się wręczeniem pucharów zwycięskim drużynom i nagród wszystkim uczestnikom. ZDJĘCIA

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Klasy IV      I miejsce   -   drużyna z Krzemienia

                  II miejsce  -   drużyna z Kocudzy                              

                  III miejsce  -   drużyna z Dzwoli

Klasy V       I miejsce   -   drużyna z Dzwoli

                  II miejsce  -   drużyna z Krzemienia

Klasy VI      I miejsce   -   drużyna z Dzwoli

                  II miejsce  -   drużyna z Kocudzy

                  III miejsce  -   drużyna z Krzemienia

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce – Gabriela Bielak kl. IVa (Kocudza)

II miejsce – Magdalena Kiszka kl. V (Dzwola)

III miejsce – Natalia Oleszko kl. V (Dzwola)

Iwona Marchut, Beata Sołtys

23.06.2015

Wykaz podręczników na nowy rok szkolny do pobrania w dziale 'Dokumenty'.

Admin

16.06.2015

Uczennice klasy drugiej gimnazjum Lidia Małek i Barbara Koczułap odebrały nagrody za konkurs fotograficzny "Pejzaż z LGD". TUTAJ przeczytasz więcej o wydarzeniu. ZDJĘCIA

Admin

11.06.2015

5. i 6.czerwca uczniowie ZS w Dzwoli brali udział w wycieczce do Częstochowy. Nadrzędnym celem wyjazdu było kulturalne kibicowanie reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn na meczu z Iranem.  Wycieczka stała się także  formą pielgrzymki na Jasną Górę, gdzie wszyscy uczestnicy wzięli udział w Mszach św., byli obecni w trakcie odsłonięcia obrazu Matki Bożej oraz odbyli drogę krzyżową na wałach klasztoru. Atrakcją turystyczną były również dla uczniów ruiny zamku w Olsztynie. Przez cały czas trwania wycieczki radosnym nastrojom podróżujących towarzyszyła słoneczna pogoda.          

                                                                              A. Jargiło-Bożek

11.06.2015

Wycieczka klasy IV "Świętokrzyska przygoda"

W dniu 27 maja pomimo ulewnej pogody uczniowie klasy IV wyruszyli na wycieczkę do Kielc i okolic. Pierwszym punktem programu było podziwianie ekspozycji w Muzeum Zabawek i Zabawy. Następnie przemaszerowaliśmy główną ulicą H. Sienkiewicza do jednego z najstarszych  parków miejskich w Polsce, a stamtąd do Rezerwatu Przyrody Kadzielnia. Po kilkugodzinnym pobycie w stolicy województwa świętokrzyskiego przejechaliśmy do Zagnańska popatrzeć na ponad sześćsetletnie drzewo -  Dąb Bartek. W Chęcinach zwiedzaliśmy ruiny Zamku Królewskiego z XIII wieku, wspięliśmy się na wysoką basztę, skąd rozciąga się widok na Góry Świętokrzyskie. Dowiedzieliśmy się też, że czasami widać, jak po wzniesieniu zamkowym grasuje duch rycerza. W Centrum Neandertalczyka z niedowierzaniem oglądaliśmy replikę mamuta w skali 1:1, repliki czaszek ludzi pierwotnych oraz inscenizacje polowań i życia codziennego sprzed tysięcy lat. Najwięcej emocji podczas wycieczki wzbudziło zwiedzanie Jaskini Raj - przepięknej jaskini krasowej z licznymi stalaktytami, stalagmitami i stalagnatami.

Pomimo napiętego programu i powrotu w późnych godzinach wieczornych czwartoklasistów rozpierała energia do samego końca, a patrząc na rozciągające się wokół Góry Świętokrzyskie nie mogło zabraknąć planów na powrót w to piękne miejsce w celu zdobywania najwyższych szczytów.

B. Buryta, I. Sołtys

11.06.2015

Rozdanie nagród w konkursie "Jakie znasz zawody" odbyło się 25 maja w Janowie Lubelskim. Wyróżnienie za pracę plastyczną pt. "Fryzjer zwierząt" otrzymała Justyna Jaszek z przedszkola w Dzwoli. Dokładny opis i zdjęcia TUTAJ.

Admin


10.06.2015

19 maja odbyła się w naszej szkole wycieczka do Kazimierza Dolnego i Magicznych Ogrodów w Trzciankach. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej. Dzieci podziwiały malownicze widoki rozpościerające się na miasto i zakole Wisły, odbyły rejs statkiem po Wiśle. Druga część wycieczki to zabawy w parku rozrywki Magiczne Ogrody w Trzciankach. W krainie baśni i fantasy jest wiele placów zabaw, różnych atrakcji i miejsc wypoczynku. Zabawy w tym parku dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń i emocji. Dzieci postanowiły wrócić tu za rok. ZDJĘCIA

M. Firosz, E. Kapica

10.06.2015

   W związku z zakończeniem etapu wojewódzkiego V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi - Zwierzaki to nie pluszaki" organizowanego przez KRUS chcemy poinformować, że praca Oliwii Koszałki, uczennicy klasy III została wyróżniona w pierwszej grupie wiekowej (klasy 0-3). Ogółem w konkursie wzięło udział 4845 uczniów z 296 szkół podstawowych  z terenu województwa lubelskiego. Nagrodę Oliwii wręczyła kierowniczka KRUS-u w Janowie Lub. p. Halina Bieniek. Organizatorzy konkursu gratulują Oliwii sukcesu i składają podziękowania Dyrekcji i Nauczycielom za umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w konkursie.

Małgorzata Firosz

29.05.2015

III Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Around the Music 2015" już za nami. Przyniósł on nam wiele niezapomnianych wrażeń. Uczniowie, którzy wystąpili w tym roku, byli świetnie przygotowani i prezentowali bardzo wysoki poziom. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w progach naszej szkoły tak wielu młodych artystów, którzy 28 maja 2015 na naszej scenie zaprezentowali 10 piosenek w języku angielskim, z powodzeniem promując  naukę języka obcego poprzez śpiew i taniec.

Niezależne jury w składzie p. Aneta Wąsek-Powrózek, p. Aleksander Krzos i ks. Antoni Drabowicz, ustaliło następującą klasyfikację:

I miejsce – Publiczne Gimnazjum  im. Bohaterów Września 1939 w Dzwoli (piosenka pt. Stand by me) FILM

II miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Krzemieniu (piosenka pt. Let her go) FILM

III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Modliborzycach (piosenka pt. Love me like you do) FILM 

IV miejsce (wyróżnienie) – Publiczne Gimnazjum  w Modliborzycach (piosenka pt. Impossible)

V miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 w Dzwoli (piosenka pt. Love Life)

VI miejsce – Publiczne Gimnazjum  im. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Godziszowie Pierwszym (piosenka pt. Oceans)

VII miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Krzemieniu (piosenka pt. Radioactive)

VIII miejsce – Publiczne Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim (piosenka pt. One Last Time)

IX miejsce – Publiczne Gimnazjum w Białej Drugiej  (piosenka pt. Happy)

X miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Godziszowie Pierwszym (piosenka pt. Dynamite)

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

M. Misa

28.05.2015

Nowe filmiki z Dnia Matki i Gminnego Konkursu Recytatorskiego już na stronie!

Admin

21.05.2015

Przedszkolny Konkurs Recytatorski

Do konkursu gminnego zakwalifikowali się:

w kategorii 3-4 latki: Justyna Jaszek i Alicja Gzik,

w kategorii 5-6 latki: Anna Świś i Oliwia Świś.

Dodatkowe wyróżnienia otrzymali:

w kategorii 3-4 latki: Zuzanna Papierz i Daria Kaproń

w kategorii 5-6 latki: Kacper Szewc i Mikołaj Wołoszyn.

Filmiki z występów w dziale 'Filmy'. Zdjęcia możesz zobaczyć TUTAJ.

J. Jaszek

21.05.2015

13 maja uczniowie klas gimnazjalnych  uczestniczyli w rocznicowych uroczystościach patrona szkoły Wincentego Witosa przy Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Zawodowym w Janowie Lubelskim.  W tym roku gośćmi specjalnymi byli finaliści programu The Voice of Poland, Aleksandra Nizio i Gracjan Kalandyk z   gitarzystą- Sebastianem Rokickim. Po części oficjalnej wszyscy goście mogli korzystać z przygotowanych  atrakcji oraz poczęstować się gorącym posiłkiem czy słodkim ciastem. ,,Majówkę u Witosa” uważamy za udaną. ZDJĘCIA

A. Jargiło-Bożek

21.05.2015

M. Misa

15.05.2015

Dwa pierwsze miejsca w kategorii - praca grupowa, wywalczyli uczniowie kl. I i IV w konkursie na Najładniejszą Palmę Wielkanocną organizowanym przez GBPiOK w Dzwoli. Dzieci przygotowały prace konkursowe pod opieką wychowawczyni p. E. Kapicy i B. Buryty. II miejsce w kategorii - praca indywidualna zajęła uczennica kl. II Sylwia Rząd. W konkursie udział wzięli także: Natalia Siwa, Mateusz Śwircz, Natalka Lewandowska. ZDJĘCIA

B. Buryta

14.05.2015

Dziesięcioosobowa grupa gimnazjalistów przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Czas na zdrowie", którego przedmiotem jest promocja zdrowego odżywiania, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej. W ramach projektu uczennice Iwona Zapora i Alicja Jargieło przedstawiły prezentację "Żyj smacznie i zdrowo". Uczniowie dowiedzieli się jakie produkty spożywać by cieszyć się zdrowiem i sprawnością fizyczną. ZDJĘCIA

B. Buryta

14.05.2015

W tym roku przypada 224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W naszej szkole w dn. 30.04.2015 r. odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów kl. I gim i chór. Uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny o tematyce przypominającej czasy tworzenia konstytucji oraz o współczesnej Polsce. Krótka lekcja historii stała się również formą nauki o pielęgnowaniu naszej tożsamości narodowej w czasach, gdy jesteśmy członkami Unii Europejskiej. ZDJĘCIA

R. Flis, I. B. Sołtys

16.04.2015

W ramach kontynuacji programu „Moje dziecko idzie do szkoły”, 25 marca uczniowie klasy I przygotowali  przedstawienie  pt. „Dobre maniery mamy i nimi się wyróżniamy”  oraz zaprezentowali znajomość obowiązujących form towarzyskich i reguł grzecznościowych. Uczniowie przedstawili zasady savoir – vivre’u oraz humorystyczne scenki dotyczące zachowania się przy stole. Na widowni zasiedli uczniowie i nauczyciele, przedszkolaki oraz rodzice uczniów kl. I. ZDJĘCIA

E. Kapica

16.04.2015

DZIEŃ ŻÓŁTY - DZIEŃ SŁOŃCA

18 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Słońca. W tym roku w przedszkolu obchodziliśmy ten dzień w atmosferze radości i optymizmu, bo przecież słońce dostarcza nam witaminę D odpowiedzialną za nasz dobry nastrój! W całym przedszkolu zrobiło się żółto za sprawą dzieci ubranych w tym kolorze i od razu zrobiło się cieplutko i optymistycznie. ZDJĘCIA

 J. Jaszek

16.04.2015

DZIEŃ ZIELONY – PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Zielony dzień w naszym przedszkolu był dniem pełnym pozytywnych wrażeń. Pożegnaliśmy lubianą przez dzieci mroźną Zimę, a przywitaliśmy Wiosnę, przy okazji utrwalając nazwy pór roku. Zrobiliśmy pyszne wiosenne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe kanapki, na których nie zabrakło szczypiorku wyhodowanego samodzielnie przez dzieci w przedszkolu. Dodatkową atrakcją tego dnia była obserwacja częściowego zaćmienia Słońca. Po obiedzie mieliśmy okazję obejrzeć teatrzyk lalkowy pt. „Calineczka”. ZDJĘCIA

J. Jaszek

16.04.2015

DZIEŃ NIEBIESKI – DZIEŃ WODY

„Kolorowe dni w przedszkolu” są ciekawą formą utrwalenia barw. Zabawa kolorami jest jednym ze sposobów poznawania świata przez dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się. Ostatnim dniem kolorowym w naszej placówce był Światowy Dzień Wody, który w tym roku można by nazwać „Dniem Doświadczeń”, ponieważ było ich w tym dniu mnóstwo. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały i wykonywały doświadczenia związane z wodą i wyciągały wnioski, doskonaląc w ten sposób logiczne myślenie. ZDJĘCIA

J. Jaszek

13.04.2015

 WYWIADÓWKA

15.04.2015 r. (tj. środa)

– godz.1500

- Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły –  sala 200

- Spotkanie z psychologiem  - temat „WYZNACZANIE GRANIC” -  sala 200

- Spotkanie z wychowawcami

Dyrekcja

19.03.2015

W ramach projektu "Moje dziecko idzie do szkoły" pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, 17 marca klasa I i II próbowała swoich możliwości kulinarnych oraz zręcznościowych. Dzieci popisywały się w robieniu wiosennych kanapek. Zajęcia miały na celu promowanie zdrowego żywienia, zachęcanie do jedzenia owoców i warzyw zamiast chipsów i słodyczy. Uczniowie do kanapek wykorzystali bogactwo klasowego ogródka okiennego . Dalszym etapem programu będzie przedstawienie "Savoir – vivre" w wykonaniu klasy I. ZDJĘCIA

J. Nalewajko, E. Kapica

19.03.2015

Korzystając z pierwszych słonecznych dni, uczniowie klasy drugiej  wybrali się na poszukiwanie śladów wiosny. Swoje kroki skierowali na przydomowe ogródki, aby sprawdzić czy już wyrosły krokusy i przebiśniegi. Na wykonanych zdjęciach widać, że wiosna już przyszła. ZDJĘCIA

J. Nalewajko

19.03.2015

Odbyło się podsumowanie półkolonii letnich. Dzieci odebrały z rąk Pana Dyrektora puchary za zwycięskie udziały w konkurencjach organizowanych na obozie. Następne półkolonie już w najbliższe wakacje! Planowany jest m.in. wyjazd na żaglówki do Mikołajek. Jeszcze raz gratulacje dla zwycięzców!

Admin

 

16.03.2015

Regulamin konkursu piosenki angielskiej Around the Music 2015 do pobrania TUTAJ.

M. Misa

10.03.2015

27 lutego 2015 r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć biskupa,  ks. dra Edwarda Frankowskiego oraz Dyrektora Wydziału Papieskich Dzieł Misyjnych, ks. mgra Daniela Korycińskiego. Wyjątkowego gościa w obecności wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły, a także rodziców przywitał Dyrektor Szkoły Stanisław Rawski, który podziękował ks. biskupowi za obecność i podkreślił znaczenie oraz rolę Kościoła w naszym życiu.

Następnie uczniowie klasy I gimnazjum zaprezentowali program pt. „Przy Chrystusowym krzyżu”, który zachęcił widzów do godnego przeżywania  okresu pokuty i nawrócenia.

Po przedstawieniu głos zabrał nasz gość, ks. biskup Edward Frankowski. Podziękował za serdeczne powitanie i refleksyjną inscenizację o tematyce wielkopostnej. W swoich słowach nawiązał dialog z dziećmi, oparty na przeżytym, wzruszającym przedstawieniu. Podkreślił również potrzebę codziennej modlitwy, aby swoim życiem dążyć do bliskiego obcowania
z Jezusem Chrystusem,  jedynie który daje prawdziwe szczęście.

Na zakończenie odmówiliśmy wspólnie modlitwę, po której ks. biskup udzielił swojego pasterskiego błogosławieństwa. Następnie honorowy gość zwiedził szkołę oraz spotkał się z Radą Pedagogiczną.

Ta radosna i serdeczna wizyta na długo zostanie w naszej pamięci, a przede wszystkim w naszych sercach. ZDJĘCIA

Dyrekcja

26.02.2015

"Alkohol - przyjaciel, czy wróg"

Uczniowie klasy III gimnazjum, po realizacji na lekcji chemii tematyki profilaktycznej "Alkohol - przyjaciel, czy wróg" przygotowali wystawę plakatów, ukazujących negatywny wpływ alkoholu na organizm człowieka. Prace zostały przygotowane pod opieką nauczyciela chemii Wiesława Dyjacha. ZDJĘCIA

Admin

25.02.2015

Dnia 18 lutego dzieci z  naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Kota. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych kocich zabawach: rysowały czworonogi, naśladowały kociaki, brały udział w kocich konkursach i zabawach, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, słuchały bajek o kotkach i śpiewały o nich piosenki. Podczas zajęć dzieci poznały zwyczaje, nawyki oraz wybrane rasy kotów. Dowiedziały się również jak należy prawidłowo opiekować się kotami, a także poznały wiele ciekawostek z ich życia. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń w radosnej atmosferze. ZDJĘCIA

J. Jaszek

24.02.2015

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich.  Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. We wtorek 17 lutego od rana w naszym przedszkolu i klasach I-III pojawiały się kolorowe postacie. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, królewny w  zwiewnych sukniach , delikatne motylki, czarujące wróżki,  Spaider- Meni, Batmani…. nie sposób wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na twarzach przebierańców i rodziców, którzy licznie przybyli na nasz bal, malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia, bo przecież tańcom i zabawom nie było końca. Coroczną tradycją jest wybór króla i królowej balu. Po koronacji królowa- Oliwia Świś i król- Jakub Zapora odtańczyli wspólny, królewski taniec. Rozpoczęła się sesja zdjęciowa by uwiecznić te niezapomniane chwile. Panu Tomkowi Jaszkowi  dziękujemy za zdjęcia i skoczną  muzykę. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Ten cudowny bal nie mógłby odbyć się bez zaangażowania rodziców, którym bardzo dziękujemy za wspaniałe stroje dla dzieci, ciasto dla wszystkich uczestników balu i wspólne tańce.                 

Zapraszamy za rok! ZDJĘCIA

R. Dycha

23.02.2015

19 lutego odbył się w klasie drugiej klasowy dzień gier. W tym dniu dzieci uczyły się respektowania zasad gier i starały się być uczciwe podczas grania. Tworzyły również własne reguły gier  oraz współpracowały w grupie podczas wykonywania zadań. Klasowy terniej gier wygrała Sylwia Rząd. Drugie miejsce zajęła Kinga Kiszka, a trzecie Karol Nalepa. ZDJĘCIA

J. Nalewajko

23.02.2015

Tegoroczną choinkę szkolną uświetnił występ dzieci klas I-III. W przedstawieniu pt.: "Ratujmy święta" mali artyści zaprezentowali pełen humoru i wartości świątecznych spektakl. Aby podnieść walory artystyczne przedstawienia aktorzy wystąpili w pięknych, bajkowych przebraniach. Po przedstawieniu wszyscy świetnie się bawili w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja. Drugą część zabawy rozpoczęli 'polonezem' uczniowie gimnazjum. Odbyło się także rozstrzygnięcie XI Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców ZS w Dzwoli w 2014 roku. ZDJĘCIA
Wyniki plebiscytu:

1.   Damian Bielecki      - 574 pkt.
2.   Justyna Małek         - 507 pkt.
3.   Barbara Koczułap    - 430 pkt.
4.   Katarzyna Koczułap - 392 pkt.
5.   Kacper Bielak          - 358 pkt.
6.   Dawid BIelecki         - 347 pkt.
7.   Bartłomiej Buryta      - 309 pkt.
8.   Arkadiusz Długosz    - 290 pkt.
9.   Marek Gumienik       - 283 pkt.
10. Dominika Buczan     - 270 pkt.

E. Kapica, M. Firosz, J. Nalewajko

20.02.2015

Uwaga! Wzory dokumentów do rekrutacji na rok szkolny 2015/16 do pobrania w dziale 'Dokumenty'.

Dyrekcja

19.02.2015

W dniach od 2. do 6. lutego odbyło się w naszej szkole zimowisko. Uczniowie brali udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na dużej i małej sali gimnastycznej, korzystali także z dwóch pracowni komputerowych, świetlicy oraz sali multimedialnej, wyposażonej w konsolę Xbox. Uczestnicy ferii zimowych spędzili miło ten czas w szkole i mieli okazję przekonać się, że jest ona nie tylko miejscem nauki, ale także strefą wesołej i koleżeńskiej zabawy.

Agnieszka Jargiło - Bożek

06.02.2015

Pierwszy semestr za nami…

,,W procesie zdobywania wiedzy pierwszym krokiem jest milczenie, drugim-słuchanie, trzecim-zapamiętywanie, czwartym stosowanie w praktyce, a piątym- nauczanie innych.”

                                                                                                  Solomon Ibn Gabirol

Nadszedł czas na podsumowanie I semestru nauki w naszej szkole. Z dumą możemy stwierdzić, że liczna grupa uczniów osiągnęła wysokie wyniki nauczania, czyli pokonała cztery kroki w procesie zdobywania wiedzy, które wymienia Solomon Ibn Gabirol.                              
Oto lista  nazwisk osób z najwyższymi średnimi ocen:

SZKOŁA PODSTAWOWA

Klasa I :                                                                    Klasa II:

Natalia Lewandowska                                               Kinga Kiszka

Kinga Nalepa                                                           Julia Komada

Krystian Sirko                                                          Sylwia Rząd

Sebastian Grzywiński                                                Julia Jargieło

Karolina Flis                                                             Adrian Lewczyk

Zuzanna Kaproń

Joanna Bielak

Julia Jargiło

 

 

Klasa III:                                                                   Klasa IV:

Konrad Siemczyk                                                      Natalia Szpot

Łucja Jargiło                                                             Izabela Wiśniewska

Adrian Małek                                                            Angelika Papierz

Dominika Buczyńska                                                 Maciej Piędzio

Dominika Barankiewicz                                             Jakub Świś

Oliwia Koszałka

 

Klasa V:                                                                    Klasa VI:

Magdalenia Kiszka                                                   Natalia Kaproń

Karolina Flis                                                             Justyna Małek

Agata Kot                                                                 Dominika Buczan

Natalia Oleszko                                                         Izabela Jargiło

 

GIMNAZJUM

 

Klasa I:                                                                     Klasa II:

Jacek Wilkos                                                             Lidia Małek

                                                                                 Kacper Bielak

Klasa III:

Kamil Flis

Arkadiusz Sowa

 

Uczniowie z najlepszą frekwencją:

SZKOŁA PODSTWOWA

Klasa I: Joanna Bielak, Kinga Nalepa, Filip Papierz, Kinga Dyjach, Krystian Sirko,  Sebastian Grzywiński, Kacper Paluch, Natalia Lewandowska, Julia Małek.

Klasa II: Karol Nalepa.

Klasa III: Dominika Barankiewicz, Łucja Jargiło, Oliwia Koszałka, Konrad Siemczyk.

Klasa IV: Kamil Dubiel, Szymon Flis, Julia Gzik, Angelika Papierz, Jakub Świś, Izabela Wiśniewska, Jakub Zięba.

Klasa V: Patryk Dyjach, Dominik Pawlos.

Klasa VI: Kacper Pawlos.

GIMNAZJUM

Klasa I: Oktawia Woźnica, Damian Bielecki, Marcin Garbacz, Alicja Jargieło.

Klasa II: Agata Sokół, Julia Flis, Lidia Małek.

Klasa III: Jakub Rybicki, Arkadiusz Sowa, Małgorzata Szuba.

Agnieszka Jargiło - Bożek

05.02.2015

WYNIKI III-go TURNIEJU GRAND PRIX w TENISIE STOŁOWYM
w ZESPOLE SZKÓŁ w DZWOLI rok szk. 2014/2015

02.02.2015

Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo!

            Jak bezpiecznie spędzić czas wolny w okresie zimy przypomnieli uczniowie klasy IV w inscenizacji pod hasłem "Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo". Aby jak najlepiej wykorzystać czas wolny od nauki powinniśmy wychodzić na spacery, uprawiać sporty zimowe, rzucać się śnieżkami, ale zawsze "z głową", bez niepotrzebnej brawury.

Pamiętajcie:

Nie zjeżdżajcie nigdy z górki na ulicę, można przy zabawie stracić własne życie.

Zabawa na śniegu jest fajna i zdrowa, jeśli podczas zabawy rozsądek zachowasz.

Pamiętajcie żeby kulki robić lekkie jak z bibułki.

Moje drogie dzieci lód jest czasem słaby, więc nie wchodźcie na rzeki, stawy dla zabawy.

Na bezpieczne, zdrowe i sportowe ferie zapraszamy do szkoły w dniach 02.02 – 06.02.2015r. ZDJĘCIA

B.B.

02.02.2015

"Dzieciństwo bez próchnicy"

       Program profilaktyczny "Dzieciństwo bez próchnicy", którego głównym celem jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat, poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat, wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej wśród dzieci i dorosłych - został zrealizowany w naszym przedszkolu 30 stycznia 2015 r.

     Na prelekcję wygłoszoną przez panie z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: dr n. med. Barbarę Hendzel, dr n. med. Ewę Wolańską - Klimkiewicz i dr n. med. Martę Nakonieczną - Rudnicką zostali zaproszeni rodzice oraz panie wychowawczynie. Dzieci razem z  Królikiem Pampisiem,  uczyły się jak prawidłowo myć zęby, jak postępować aby mieć piękny uśmiech.

     Zarówno rodzice, jak i przedszkolaki, otrzymali materiały promujące mycie zębów: poradniki nt. zapobiegania chorobie próchnicowej zębów, szczoteczki i pasty do zębów. Pani dyrektor Renata Dycha złożyła paniom podziękowania za profesjonalną realizację projektu, natomiast Oliwia Lewczyk, Kacper Szewc i Jakub Papierz wręczyli upominki promujące Gminę Dzwola. ZDJĘCIA

B.B.

22.01.2015

Uaktualnione zostały działy 'Filmy' i 'Zdjęcia'.

Admin

19.01.2015

Oferta wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży:

- Zimowisko w Zakopanem 2015 organizator ZMW Lublin

- Zimowisko w Karpaczu lub Zakopanem - organizator Stowarzyszenie Dialog

Dyrekcja

 

19.01.2015

WYWIADÓWKA

28.01.2015 r. (tj. środa)

– godz.1600

- Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły –  sala 200

- Spotkanie z wychowawcami

Dyrekcja

15.01.2015

Osiągnięcia sportowe uczniów naszej szkoły

w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt
- uczennica klasy VI Justyna Małek miejsce IX.

Rejonowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt
– uczennice kl. II gimnazjum Barbara Koczułap i Katarzyna Koczułap miejsce III.

Rejonowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców
 – uczniowie kl. I gimnazjum Damian Bielecki i Bartłomiej Buryta miejsce III.

Rejonowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt
w kategorii uczennice kl. IV i młodsze – Angelika Papierz, Klaudia Szuba i Izabela Wiśniewska – miejsce V.

Rejonowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców
w kategorii uczniowie kl. IV i młodsi – Marek Gumienik, Dawid Bielecki i Łukasz Flis
miejsce VII.

Rejonowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt
w kategorii uczennice kl. V-VI – Justyna Małek i Dominika Buczan– miejsce IV.

Rejonowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców
w kategorii uczniowie kl. V-VI – Patryk Gumienik i Przemysław Pawlos– miejsce V.

Zawody powiatowe w badmintona:

Barbara Koczułap i Natalia Buczyńska - miejsce III.

Buryta Bartłomiej i Damian Bielecki – miejsce III.

Piotr Ostrowski

15.01.2015

Klub Bezpiecznego Puchatka

            "Hura! Wszyscy zdaliśmy!" - to okrzyki pierwszoklasistów, którzy zdali swój pierwszy test dotyczący bezpieczeństwa, przeprowadzony w ramach "Klubu Bezpiecznego Puchatka". Program edukacyjny KBP z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Już po raz trzeci nasza szkoła przyłączyła się do organizacji zajęć na temat bezpieczeństwa
w domu, na drodze i w szkole. Tegoroczna edycja została wzbogacona o materiały dotyczące efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

            Program przygotowany został przez firmę Maspex wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

            Mamy nadzieję, że udział w zajęciach, pozytywne wyniki testu, materiały edukacyjne przekazane uczniom i rodzicom, wzmocnią wiarę dzieci w to, że ich bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nich samych oraz od tego, w jakim stopniu przestrzegają obowiązujące zasady.

B. B.

15.01.2015

Konkurs plastyczny w GBPiOK

               Czworo uczniów  z klasy IV: Natalia Szpot, Dawid Bielecki, Kacper Woźnica i Jakub Zięba, wzięło udział w konkursie plastycznym "Suka biłgorajska -  z czym to się gra?" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Ośrodek Kultury oraz Szkołę Suki Biłgorajskiej pana Zbigniewa Butryna. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu dowolną techniką archaicznego instrumentu smyczkowego, jakim jest suka biłgorajska.

Komisja konkursowa w składzie:

Edyta Piekarczyk – artysta plastyk, basistka ludowa,

Piotr Deptuła – plastyk-grafik, muzykant,

Marta Graban-Butryn – etnolog, folklorysta,

Krzysztof Butryn - muzykant,  

Irena Krawiec – instruktor,

przyznała II miejsce dla Natalii Szpot za pracę przestrzenną.

             Okazją do organizacji konkursu i tym samym przybliżenia dzieciom oraz młodzieży wiadomości na temat suki biłgorajskiej, była uroczystość z okazji wybudowania i poświęcenia kapliczki z figurką św. Cecylii w Kocudzy. Od XIX wieku św. Cecylia jest patronką śpiewu i muzyki kościelnej. ZDJĘCIA

B. B.

 

10.12.2014

OTWÓRZ SERCE

Wrzuć coś słodkiego dla dziecka smutnego

        Zbiórka słodyczy dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Promyk” w Janowie Lubelskim – ZAKOŃCZONA. Dzięki ofiarności mieszkańców Dzwoli, Konstantowa i Kocudzy Górnej wolontariusze zebrali mnóstwo słodyczy, które w dniu 4 grudnia zostały przekazane wychowankom „Promyka”.

Wszystkim,  którzy przyłączyli się do naszej akcji – DZIĘKUJEMY! ZDJĘCIA

Szkolny Klub Wolontariatu

02.12.2014

 

 

26.11.2014

Projekt grafiki - Michał Jargieło kl. I gim.

 

19.11.2014

WYWIADÓWKA

26.11.2014 r. (tj. środa) – godz.1500

  -  Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły – prezentacja projektu edukacyjnego
-  sala 200

-    Spotkanie z wychowawcami

Admin

19.11.2014

Zgodnie z tradycją poprzednich lat, 11 listopada odbyły się  w Dzwoli Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.  Uroczystość zainaugurowała Msza Święta, odprawiona w intencji Ojczyny w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dzwoli.  Homilię do zgromadzonych wygłosił ks. Piotr Kubicz. Następnie uczestnicy obchodów  przemaszerowali pod pomnik Bohaterów Września 1939, aby tam z honorami złożyć wieńce,
 zapalić znicze oraz wysłuchać okolicznościowego przemówienia, które zaprezentował Dyrektor Zespołu Szkół w Dzwoli- Stanisław Rawski.  W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Dzwola- Marek Piech, Przewodniczący Rady Gminy z radnymi, poczty sztandarowe
i delegacje ze szkół z terenu gminy Dzwola, pracownicy urzędu i jednostek organizacyjnych gminy, druhowie OSP, przedstawiciele organizacji politycznych, młodzież szkolna i tutejsi  mieszkańcy. ZDJĘCIA

Agnieszka Jargiło - Bożek

13.11.2014

Dzisiaj odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego organizowanego przez KRUS w Janowie Lubelskim pod hasłem: "Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym".

W konkursie zwyciężyli:

1 miejsce - Kamila Buczyńska kl. III gim.  nagroda główna - aparat cyfrowy

2 miejsce - Monika Dubiel kl. I gim. nagroda - plecak, zestaw do tenisa stołowego

3 miejsce - Mateusz Flis kl. I gim. nagroda - słuchawki, zestaw do tenisa stołowego

Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymały: Karolina Dyjach, Alicja Jargieło i Małgorzata Szuba.

Nagrody zostały wręczone podczas apelu szkolnego przez:
Halinę Bieniek - Kierownika KRUS w Janowie Lubelskim
Pawła Zezulińskiego - Specjalistę d/s Prewencji KRUS w Janowie Lubelskim
Grzegorza Gąbkę - z-cę Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Lublinie
Marka Piecha - Wójta Gminy Dzwola

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! ZDJĘCIA

Admin

07.11.2014

31 października 2014 odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. W obecności rodziców, nauczycieli, dyrekcji, starszych kolegów, maluchy złożyły uroczystą przysięgę i tym samym zostały włączone do grona przedszkolaków. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pisenki, tańczyły. Maluchy były odświętnie ubrane, miały poważne miny a jednocześnie przeżywały ogromną radość ze swoich pierwszych występów.
Każdego nowego przedszkolaka Pan Dyrektor pasował przez dotknięcie jego ramienia ołówkiem. Na znak przyjęcia do grona przedszkolaków, każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek. Uroczystości towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. ZDJĘCIA

Maria Flis

22.10.2014

Ustanowiliśmy Rekord Guinnessa !

30 września o godz. 12.  dzieci w całej Polsce, a wśród nich 39 naszych przedszkolaków pod okiem Komisarza Rekordu Guinnessa wzięło do rączek szczoteczki i pastę. Zadaniem maluchów było mycie zębów dokładnie przez dwie minuty.

Tym sposobem pobiliśmy rekord ustanowiony w Indiach w 2007r. gdzie w jednym czasie myło zęby 177000 dzieci.

Nas było więcej. UWAGA!

Ząbki szczotkowało 313328 dzieci w około 4 tysiącach przedszkoli.

Ustanowienie rekordu miało na celu zwrócenie uwagi na problem próchnicy wśród polskich dzieci i wywołanie dyskusji na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

Dzieci z naszego przedszkola podeszły do zadania bardzo entuzjastycznie co uwiecznił na filmiku pan Tomasz Jaszek. Wspólnie zdecydowaliśmy, że weźmiemy udział w konkursie na relację z bicia rekordu i tu prosimy o waszą pomoc. Głosowanie zakończone.

Renata Dycha

21.10.2014

21 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do uroczystego ślubowania. Dzieci wywiązały się z zadań wzorowo i w obecności rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły głośno powtarzały słowa przysięgi. Aktu pasowania dopełnił p. dyr. Stanisław Rawski. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Drugą część uroczystości dzieci spędziły w klasie, gdzie rodzice przygotowali dla nich słodki poczęstunek. ZDJĘCIA

Elżbieta Kapica

21.10.2014

Z wizytą w piekarni

„Zwykła kromka chleba ma wspaniały smak...", a ile pracy potrzeba aby powstała, dowiedzieli się uczniowie klasy IV, którzy wybrali się z wizytą do piekarni pana K. Szuby      w Dzwoli. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca piekarza, jak działają maszyny do wyrobu ciasta oraz z jakich produktów piecze się chleb. 

Prawie wszyscy uczniowie byli bardzo zaskoczeni, gdy poczuli wysoką temperaturę panującą w pomieszczeniach, a także, gdy zobaczyli piec mieszczący mnóstwo bochenków chleba. Chętni spróbowali swoich sił w zagniataniu ciasta i formowaniu własnych wypieków.

Na zakończenie każdy czwartoklasista otrzymał promocyjny produkt piekarni - czekoladową babeczkę.

B. Buryta

20.10.2014

W dniu 14 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas gimnazjalnych i młodsi pod opieką p. Agnieszki Jargiło-Bożek i p. Piotra Ostrowskiego w humorystyczny sposób przedstawili, w jaki sposób powstał nauczyciel. Było to doskonałą formą uczczenia tego szczególnego dnia. ZDJĘCIA
                                     

SU

29.09.2014

15. września 2014 roku uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w lekcji języka polskiego tematycznie korespondującej z wystawą pt. ,, BOLESŁAW PRUS (1847-1912). 100. ROCZNICA ŚMIERCI.  Wystawa została przygotowana ze zbiorów  Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, a gościła na terenie Biblioteki Gminnej w Dzwoli. Autorami ekspozycji są Jadwiga Danuta Golec oraz Jacek Wałdowski. 

Składamy serdeczne podziękowania Pani Mariannie Denis za  owocną współpracę na gruncie rozwijania zainteresowań literaturą polską wśród młodzieży. ZDJĘCIA

A.     Jargiło-Bożek

 

18.09.2014

WYWIADÓWKA

23.09.2014 r. (tj. wtorek)

– godz.1500

·    Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły - sala 200

·    Spotkanie z wychowawcami

 

16.09.2014

Ruszyła nowa odsłona strony internetowej naszej szkoły. Projekt strony wykonali uczniowie z klasy III gimnazjum: Arkadiusz Długosz, Kamil Flis, Bartłomiej Mróz, Arkadiusz Sowa, na dodatkowych zajęciach informatycznych. Wszelkie uwagi, lub błędy na stronie można zgłaszać na adres email: toja.poczta@wp.pl

Admin

1.09.2014

  Rok szkolny 2014 - 2015 rozpoczęty!

Admin

 

Archiwum 2013/14

Archiwum 2012/13

Archiwum 2011/12

Archiwum 2010/11

Archiwum 2009/10

Archiwum 2008/09

 


Zaprzyjaźnione Szkoły i Instytucje:

ZS w Kocudzy

ZS w Krzemieniu

Ośrodek Kultury

Szkoły średnie w naszym regionie:

Janów Lubelski

Liceum Ogólnokształcące

ZS

ZSZ

Biłgoraj:

ZSL

ZSZIO

RCEZ

ZSBIO

LOONZ

KGILO

Edukacja:

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Ministerstwo

Kuratorium

OKE Kraków

CKE

Szkola.net

OEIIZK

Szkoly.edu

Profesor.pl

Eduinfo

Ore.edu

Rozrywka:

Grajlandia

Dzieci.wp

Zyraffa

Quizeria

 

Copyright by ZSDzwola.pl '2014                                       Admin: toja.poczta@wp.pl