25,06,2010

Rok szkolny 2009/10 za nami. Zobacz galerię zdjęć z zakończenia. Udanych wakacji ! ! !

Admin

24,06,2010

Uwaga!!! Wykaz podręczników na rok szkolny 2010/11 w formacie ".doc" do pobrania TUTAJ. (kliknij prawym przyciskiem myszy i "Zapisz element docelowy jako")

Admin

23,06,2010

Dodane zostały ZDJĘCIA z wycieczki do Warszawy.

Admin

17,06,2010

Odbyło się podsumowanie powiatowego współzawodnictwa sportowego. Więcej o imprezie można przeczytać TUTAJ!
Galeria zdjęć.

Admin

15,06,2010

Zakończyła się realizacja zajęć II etapu Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenie drogą do wiedzy" w klasie I SP. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach dodatkowych. Realizacja projektu umożliwiła uczniom poznanie otaczającego świata poprzez zabawę. Dzieci niejednokrotnie były inicjatorami wielu zadań, działań mających na celu pogłębienie wiedzy i rozwoju własnych zainteresowań. Realizacja zajęć odbywała się pod hasłem "Odkrywam swoje zdolności, poznaję i chronię przyrodę". ZDJĘCIA

Małgorzata Firosz

1,06,2010

Zdjęcia z Dnia Dziecka już na stronie! Miłego oglądania! :-)

Admin

31,05,2010

Dodane zostały zdjęcia z wycieczki klasy drugiej do Krakowa i Wadowic.

Admin

28,05,2010

Dzisiaj odbył się w Dzwoli Gminny Konkurs Matematyczny "DNI MATEMATYKI" dla uczniów klas IV, V, VI SP. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z SP w Krzemieniu i Dzwoli. Turniej składał się z 15 zadań, w tym 8 z matematyki i 7 sprawnościowych. Wyniki przedstawiają się następująco:
KLASY IV
I miejsce - SP w Dzwoli (Karolina Dyjach, Kamil Flis, Arkadiusz Sowa, Małgorzata Szuba)
II miejsce - SP w Krzemieniu (Bartłomiej Flis, Przemysław Koszałka, Aleksandra Łukasik, Oliwier Zapora)
KLASY V
I miejsce - SP w Dzwoli (Sławomir Król, Paulina Małek, Amelia Robak, Kornelia Sykuła)
II miejsce - SP w Krzemieniu (Joanna Flis, Justyna Gajór, Norbert Jargiło, Iwona Osieł)
KLASY VI
I miejsce - SP w Krzemieniu (Damian Białek, Gabriela Gzik, Patrycja Jaworska, Marek Zapora)
II miejsce - SP w Dzwoli (Beata Deruś, Kamil Flis, Damian Marzec, Joanna Szuba)
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, natomiast wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody.
Po wręczeniu nagród ogłoszono wyniki Gminnego Plastycznego Konkursu Matematycznego "MATEMATYKA MOJĄ INSPIRACJĄ". W konkursie tym wzięło udział 20 uczniów ze szkół ze szkół w: Branwi (4 plakaty), Krzemieniu (6 plakatów) i Dzwoli (10 plakatów).
Wyniki konkursu:
I miejsce - Kornelia Sykuła (klasa V, SP w Dzwoli)
II miejsce - Paulina Małek (klasa V, SP w Dzwoli)
III miejsce - Aleksandra Łukasik (klasa IV, SP w Krzemieniu)
Wyróżnienia: Gabriela Gzik, Dawid Gzik, Sylwia Kapica, Beata Deruś, Amelia Robak.

Beata Sołtys

27,05,2010

Wielkim przeżyciem dla rodziny  Łazurów, goszczącej u kuzynostwa- Romana i Teresy Kaproniów, była wizyta w Zespole Szkół w Dzwoli  im. Bohaterów Września 1939. Goście  z Inowrocławia zwiedzili  Izbę Pamięci i zapoznali  się z historią nadania szkole tak znaczącego imienia. Tradycje walk i wartości patriotyczne są bardzo bliskie gościom z racji wykonywanych zawodów i rozwijanych pasji. Danuta Łazur jest polonistką w II LO im. M. Konopnickiej w Inowrocławiu, mąż - Dariusz, którego rodzice pochodzą z Krzemienia, żołnierzem  zawodowym, a synowie - Michał - licealistą, przybocznym I Inowrocławskiej Gromady Zuchowej „Wilczęta Słonecznej Polany” i Mikołaj - gimnazjalistą  starającym się o dostanie w szeregi kadetów Liceum Lotniczego w Dęblinie. Szczególnie ważnym dokumentem dla gości i gospodarzy  jest legitymacja Jana Kapronia – pradziadka córki gospodarzy uczennicy klasy I, Natalii Kaproń- potwierdzająca odznaczenie medalem za udział w wojnie obronnej 1939. Dyrektor – Pan Stanisław Rawski –zaprezentował również imponującą kolekcję trofeów sportowych.
Goście stwierdzili, że godne podziwu i wielkiego szacunku jest  upamiętnianie chlubnej historii, podziękowali za możliwość jej  poznania
i życzyli dalszego rozwoju, np. założenia Drużyny Zuchowej, która szczególnie kultywowałaby wartości reprezentowane przez Patrona Szkoły. >> ZDJĘCIA <<
 

26,05,2010

Nowe zdjęcia z Dnia Matki. ZOBACZ!

Admin

21,05,2010

Wczoraj odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "Mały Pitagorasek". Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół w: Krzemieniu, Dzwoli, Kocudzy i Zdzisławicach. Konkurs odbył się w trzech kategoriach: klasy I, II i III. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ!
Uczniowie, którzy zajęli poszczególne miejsca:

KLASA I
1. Sulowski Adrian - ZS Dzwola
2. Szuba Sylwester - ZS Dzwola
3. Małek Justyna - ZS Dzwola, Kamińska Katarzyna - ZS Krzemień

KLASA II
1. Wilkos Jacek - ZS Dzwola
2. Garbacz Marcin - ZS Dzwola, Łacek Paweł - SP Zdzisławice
3. Madej Dominika - ZS Krzemień

KLASA III
1. Małek Lidia - ZS Dzwola, Buczyńska Natalia - ZS Dzwola
2. Jargiło Klaudia - ZS Kocudza
3. Świś Kamil - ZS Kocudza

Elżbieta Kapica

 

20,05,2010

Wyniki konkursu pod hasłem "TU JEST MOJA MATKA, TA ZIEMIA, TA OJCZYZNA" organizowanego przez ZS w Kocudzy są TUTAJ.
Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ!

Admin

19,05,2010

Dodane zdjęcia z imprezy strażackiej, która odbywała się w niedzielę na płycie boiska szkolnego.

Admin

11,05,2010

Projekt edukacyjny UNICEF "Baw się i bądź bezpieczny".  >> ZDJĘCIA <<
Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy o tym jak:
- dbać o własne bezpieczeństwo
- unikać sytuacji ryzykownych
- jak poradzić sobie w sytuacji, gdy już dojdzie do wypadku.
Projekt był skierowany do uczniów szkół podstawowych, bowiem najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami różnego rodzaju wypadków. Składał się z trzech części:
a) przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci
b) konkursu dla uczniów na zaprojektowanie symbolu ogólnopolskiej kampanii "Baw się i bądź bezpieczny" (na prace czekamy do 21 maja 2010!)
c) zaangażowania władz lokalnych w zwiększenie bezpieczeństwa dzieci (przygotowanie listu do władz z prośbą o podjęcie działań w związku ze zwiększeniem bezpieczeństwa dzieci w szkole i w pobliżu szkoły).

Janina Nalewajko, Barbara Buryta

10,05,2010

Apel z okazji Dnia UE - zdjęcia.

Admin

4,05,2010

Foto-relacja z dzisiejszego apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Admin

30,04,2010

Dodane zdjęcia z egzaminu klasy III gimnazjum.

Admin

28,04,2010

Odbył się apel z okazji Dnia Ziemi.

Admin

26,04,2010

Zaczarowany świat tajemnic i magii zaprezentowany został przez uczniów naszej szkoły poprzez udział w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Janowie Lub. SP reprezentowała grupa teatralna Iskierki -kl. III- przedstawieniem "Na szklanej górze", Gimnazjum kl. I - grupa teatralna KWADRAT - przedstawieniem "Wigilia w lesie". Spotkanie z "aktorstwem" prezentowanej postaci przyniosło dzieciom i młodzieży emocje pełne fantastycznych przeżyć. Nasi uczniowie nagrodzeni zostali wyróżnieniami w postaci dyplomów oraz statuetek kotów. Młodym artystom serdecznie GRATULUJEMY!

Irena Basaj, Janina Nalewajko

23,04,2010

Po raz pierwszy odbył się "Janowski Dzień Logopedy". Był to dzień otwarty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Poradnię odwiedziło wielu uczniów, przedszkolaków, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Troje uczniów z ZS w Dzwoli brało udział w jednym z konkursów, polegającym naczytaniu trudnego pod względem logopedycznym tekstu bez przygotowania. Konkurs wygrała Natalia Buczyńska, a wyróżnienie otrzymała Lidia Małek. Nasze przedszkole  brało udział w konkursie plastycznym. Wyróżnienie otrzymali Magdalena Kiszka, Jakub Dycha i Karolina Flis.

Janina Nalewajko

19,04,2010

W ZS w Dzwoli odbył się Konkurs Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny" - etap gminny. W konkursie udział wzięły szkoły z: Branwi, Dzwoli, Kocudzy i Krzemienia. Każda drużyna liczyła trzech zawodników (po jednym z klasy IV, V, VI).
Wyniki konkursu:

I miejsce - PSP Krzemień - 64 pkt
II miejsce - PSP Kocudza - 56 pkt
III miejsce - PSP Dzwola - 54 pkt
IV miejsce - PSP Branew - 50 pkt

Gminę Dzwola na etapie powiatowym reprezentować będzie PSP Krzemień. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę w postaci książki oraz długopisu.

Renata Flis

14,04,2010

Po raz trzeci w naszej szkole odbył się "Ogólnopolski sprawdzian kompetencji trzecioklasisty". Arkusze sprawdzianu opracowało wydawnictwo Operon. Sprawdzian składał się z 25 zadań. 20 z nich były to zadania zamknięte. Aby na nie odpowiedzieć, uczeń wybierał jedną z trzech podanych możliwości (a, b, c). Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można było zdobyć 40 punktów. W całej Polsce sprawdzian rozpoczynał się punktualnie o godzinie 9.00 i trwał 1,5 godziny. Maksymalną liczbę punktów zdobyło dwie osoby.

Janina Nalewajko

11,04,2010

11-18.04.2010

<< Ż A Ł O B A   N A R O D O W A >>

 

9,04,2010

Rozstrzygnięcie konkursu na stroik świąteczny:

1. Paulina Małek
2. Joanna Szuba
3. Adrian Sulowski
4. Arkadiusz Sowa
5. Amelia Robak
6. Gabriela Dycha
7. Oktawia Woźnica
8. Monika Góra
9. Alicja Jargiło
10. Kornelia Sykuła, Bartłomiej Bielak

Relacja z rozdania nagród i wystawy prac konkursowych w dziale Zdjęcia.

Admin

25,03,2010

Dziś klasa III SP uczestniczyła w miłym spotkaniu z Piotrusiem Żołynią. Byliśmy u niego w domu, aby dzieci poznały i zaprzyjaźniły się ze swoim starszym kolegą, który jest niepełnosprawny. Mama Piotrka przyjęła uczniów wystawnym poczęstunkiem. Dzieci podarowały koledze książkę wpisując się do niej na pamiątkę. Wprawdzie byliśmy tam pierwszy raz, ale nie ostatni. Planujemy w czerwcu kolejne spotkanie (ognisko integracyjne), na które zaprosimy Piotrka z mamą i nauczycielem prowadzącym. Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć TUTAJ.

Janina Nalewajko

1,02,2010

Dodane zostały zdjęcia z zabawy choinkowej, oraz filmik na którym można zobaczyć poloneza w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum.

Admin

16,01,2010

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwa kuligi. Uczniowie klasy szóstej i drugiej gimnazjum miały okazję na przejażdżkę saniami zaprzęgniętymi w konie. Oczywiście nie obyło się bez ogniska, kiełbasek i śpiewu aż do zdarcia gardeł. Kulig zorganizowali wychowawcy klas z pomocą rodziców. Zdjęcia do obejrzenia na naszej stronie!

Admin

8,01,2010

Zdjęcia z dyskoteki dodane!!! Miłego oglądania życzy pan od aparatu.  :-)

Admin

30,12,2009

Nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie na Stroik Świąteczny organizowany w Bibliotece w Dzwoli. Więcej szczegółów na stronie biblioteki!
Dodane filmy z uroczystości rocznicy nadania imienia szkole.

Admin

22,12,2009

Zdjęcia ze spotkania opłatkowego dodane! W czasie uroczystości przedstawienie jasełkowe zaprezentowała klasa III gimnazjum (z małą pomocą klasy III sp), następnie nastąpiło rozdanie nagród dla laureatów konkursu "Matematyka po angielsku". Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem, a aktorzy pstryknęli sobie kilka fotek.

Admin

 

21,12,2009

W dniach 8 - 9 grudnia 2009 roku na terenie Zespołu Szkół w Dzwoli została zorganizowana Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Jak wielkie mają serca udowodnili nasi uczniowie, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Dzwoli ofiarując żywność, odzież, zabawki, artykuły szkolne i środki higieny. Łącznie zebraliśmy ponad 300 kg darów, które trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci z terenu naszej gminy. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzwoli, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem akcji, a przede wszystkim tym, którzy słowa piosenki:

(…) przecież nawet odrobinę też podzielić można.
 Niechaj każdy da co nieco ja i on i ty…”

starają się wdrożyć w swoje życie.

Terenowy Sztab Akcji

Dodane zostały zdjęcia z występów klasy drugiej, oraz jasełek wykonanych przez przedszkolaków!

Admin

18,12,2009

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
Warunkiem uczestnictwa w konkursie  plastycznym pod hasłem „Jesień w nas i wokół nas” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Kocudzy było uczęszczanie uczniów na zajęcia rewalidacyjne, zajęcia wyrównawcze, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne. Swoje umiejętności plastyczne zaprezentowali  również nasi uczniowie:

*Klaudia Małek -  II miejsce

*Dariusz Jargiło - III miejsce

*Agata Dycha – wyróżnienie

*Piotr Żołynia - wyróżnienie

GRATULUJEMY!!!

17,12,2009

Dzisiaj w szkole odbył się pokaz efektów pracy po realizacji projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy". Uczniowie klasy drugiej zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności aktorskie w przedstawieniach: "Królewna Śnieżka" i "Królowa niegotowa". Zatańczyli też manueta. Prezentacja bardzo się podobała zarówno uczniom jak też zaproszonym na uroczystość rodzicom. Imprezę uwieczniono na zdjęciach, a uczniom zostały wręczone niespodzianki.

Elżbieta Kapica

8,12,2009

Zmiana banera na naszej stronie internetowej! Po wielu próbach i staraniach uczniów uczęszczających na kółko informatyczne powstało kilka nowych propozycji banerów. Najlepsze projekty wykonali uczniowie klasy II gim. Paweł Flis i Klaudia Sowa.

Admin

7,12,2009

Nowe zdjęcia w dziale foto!

Admin

12,11,2009

10 listopada 2009 był dla naszych Maluszków wyjątkowym dniem. W obecności rodziców, nauczycieli i swoich starszych kolegów złożyły one uroczystą przysięgę i tym samym zostały włączone do grona przedszkolaków. Pasowanie to jedna z najpiękniejszych uroczystości w naszym przedszkolu. Małe Smerfy przygotowywały się do niej bardzo starannie pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, pani Ani Wójcik. Dzieciaki spisały się dzielnie ; występy były wspaniałe. Odświętne stroje, poważne i skupione miny, pięknie udekorowana sala i wzruszeni rodzice ; doniosłość tego wydarzenia widać było na pierwszy rzut oka. Każdego nowego przedszkolaka pan dyrektor pasował przez dotknięcie jego ramienia ogromną, zieloną kredką. Na znak przyjęcia do grona przedszkolaków każdy milusiński otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Uroczystości towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, a zakończyła ją wspólna zabawa przy muzyce.

Renata Dycha
 

3,11,2009

27 października odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klasy I gimnazjum. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 17. W otrzęsinach uczestniczyły klasy gimnazjalne i ich wychowawcy. Na imprezie uczniowie klasy I brali udział w konkurencjach przygotowanych przez klasę III gimnazjum. Prowadzącymi były Joanna Jargiło i Karolina Kaproń. W czasie konkurencji wszyscy się dobrze bawili i śmiali, a jury oceniało występy. W jury zasiadali: Ola Rybicka, Justyna Rząd. Krzysztof Świś i Arek Małek. Po zakończonych konkurencjach odbyła się dyskoteka.

Joanna Jargiło, Karolina Kaproń - kl. III gim.

28,10,2009

W dniu 23 października 2009r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Dzwoli złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekali:
„Ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować, kiedy urosnę.
Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i  nauczycielom”
W uroczystości przygotowanej przez wychowawczynię, uczestniczyli nauczyciele Zespołu Szkół w Dzwoli, cała społeczność szkolna, przedszkolaki oraz rodzice uczniów klasy pierwszej. Po zakończeniu apelu nowo zaprzysiężeni uczniowie udali się do swojej klasy, gdzie czekała na nich niespodzianka przygotowana przez rodziców.

Małgorzata Firosz

14,10,2009

Dnia 14-go października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwanego Dniem Nauczyciela. Poezją i piosenką uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za cierpliwość, wyrozumiałość i  uśmiech.

Maria Kamińska

9,10,2009

Punktacja zespołowa IV Uliczno - Terenowych Biegów Przełajowych im. Bohaterów Września 1939 pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego:

A. Szkoły gimnazjalne

I miejsce Publiczne Gimnazjum w Dzwoli - 209 pkt.
II miejsce Publiczne Gimnazjum w Krzemieniu - 205 pkt.
III miejsce Publiczne Gimnazjum w Chrzanowie - 98 pkt.

B. Szkoły Podstawowe

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Dzwoli - 496 pkt.
II miejsce Publiczna szkoła Podstawowa w Kocudzy - 346 pkt.
III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzemieniu - 171 pkt.
IV miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Branwii - 116 pkt.
V miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Chrzanowie - 51 pkt.
VI miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Zdzisławicach - 31 pkt.

6,10,2009

Dzień Chłopaka obchodzony jest w naszej szkole co roku 30 września. Dziewczęta składają w tym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Chłopcy otrzymują  bardzo śmieszne  prezenciki. Uwieńczeniem tego święta była dyskoteka  zorganizowana przez Samorząd Uczniowski   6 października. Wszyscy bawili się znakomicie.

Maria Kamińska

 

1,10,2009

„Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”- JAN PAWEŁ II.

Bohaterstwo walk wrześniowych – czas cierpienia i bólu narodu polskiego, stały się treścią uroczystej akademii w Zespole Szkół w Dzwoli dnia 29.09.2009 roku. Dzień ten upamiętnił rocznicę nadania imienia szkole- BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939. Obecność grona zaproszonych gości, wraz ze sponsorami uroczystości, była szczególnym przeżyciem charakteru akademii oraz towarzyszącym jej chwilom wzruszenia.
Postawa uczniów naszej szkoły, ich powaga, zaangażowanie jak również prezentacja zasługują na wysokie uznanie. Wyrazy podziękowania kieruje również do nauczycieli sprawujących opiekę nad przebiegiem, przygotowaniami oraz twórczą interpretacją prezentowanych wydarzeń:
- Marii Cajzer – konsultacje oraz poprawność historyczną;
- Tomaszowi Jaszek – oprawę muzyczną;
- Agnieszce Jargiło-Bożek – poziom wypowiedzi słowno-recytatorskich,
wszystkim nauczycielom, którzy swoim oddaniem, wsparciem, najdrobniejszym gestem nadali temu spotkaniu niezwykły charakter.

Irena Basaj

 

16,09,2009 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rajdu rowerowego klasy III gimnazjum!!!

Admin

01,09,2009

Rok szkolny 2009/10 rozpoczęty!!!

Admin

 

Archiwum 2008/09