29,06,2012

Zakończenie roku szkolnego 2011/12. Do zobaczenia we wrześniu! ZDJĘCIA

Admin

 

19,06,2012

Uprzejmie informujemy rodziców, iż do dnia 26 czerwca 2012 r. należy złożyć w OPS Dzwola rachunki na kwotę 438 zł. na osobę.

Do końca czerwca przyjmujemy wnioski na dofinansowanie do podręczników dla uczniów klas I-IV w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2012 roku - "Wyprawka szkolna".

Renata Dycha

15,06,2012

Wykaz podręczników na rok 2012-13 do pobrania TUTAJ!

Admin

12,06,2012

Nowa seria zdjęć na stronie.

Admin

11,06,2012

„SZKOŁA BEZ PRZEMOCY”

Dzień „Szkoły bez Przemocy” to organizowane już po raz szósty ogólnopolskie święto mające na celu zapobieganie i wyeliminowanie agresji z polskich szkół. W związku z hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy – „Kibicuję Fair Play” nauczyciele J. Nalewajko, B. Buryta i P. Ostrowski zorganizowali  w naszej szkole zawody i  zabawy sportowe propagujące zasady kulturalnego zachowania zawodników i kibiców.
Wszyscy uczniowie, zarówno przedszkolacy, jak i gimnazjaliści dumnie prezentowali  w dniu 1 czerwca postawę godną sportowca. Wystąpili w barwach narodowych, w duchu zdrowej rywalizacji brali udział w różnych konkurencjach: wyścigi rzędów, przeciąganie liny, jedzenie kisielu i wiele innych. Pomimo tego, że najlepsza okazała się reprezentacja klasy IV, to wszyscy uczniowie czuli się zwycięzcami – prawdziwymi kibicami.
Oby taka postawa towarzyszyła wszystkim na co dzień, a przemoc i agresja nie miały miejsca ani w szkole ani poza nią.
Zgodnie z założeniami programu „SZKOŁA BEZ PRZEMOCY” został zorganizowany w naszej szkole konkurs "Wychowawca roku 2012". Tegorocznym zwycięzcą została Pani I. B. Sołtys - wychowawczyni klasy II gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy wychowawczej!

Organizatorzy

 

11,06,2012

WIZYTA UCZNIÓW GIMNAZJUM W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W POTOCZKU

„Czy to zawód przyszłości?” – na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie kl III gimnazjum, którzy 31 maja zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. Po powitaniu gimnazjalistów z ZS w Dzwoli i z ZS w Krzemieniu przez Dyrektora Dariusza Wolana, uczniowie obejrzeli prezentację z zakresu doradztwa zawodowego, poznali zawody, w jakich kształci szkoła oraz zwiedzili obiekty szkolne.
Po części edukacyjno – doradczej był czas na wycieczkę po okolicy, jazdę konną i pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi D. Wolanowi, J. Olszyńskiej i A. Olszyńskiemu za zaproszenie do placówki, zdobycie wielu ważnych informacji dotyczących wyboru dalszej drogi kształcenia, a przede wszystkim za bardzo miłe przyjęcie gimnazjalistów i opiekunów: 

I. Basaj i B. Buryta.

 

11,06,2012

Prezentacje projektów edukacyjnych

Praca nad projektami dobiegła końca. Tematyka była zróżnicowana, jednak wszyscy wytrwale dążyli do dnia prezentacji.
W realizacji projektów edukacyjnych brali  udział uczniowie z dwóch klas: II i III gimnazjum. Pracowano w sześciu grupach zadaniowych. Każdą z nich czekało nie lada wyzwanie, o czym w trakcie pracy przekonali się sami uczestnicy. Jako pierwsza do publicznej prezentacji projektu edukacyjnego przystąpiła grupa z klasy II, której zadaniem było zorganizowanie konkursu ortograficznego.  Dnia 14 maja, w specjalnie udekorowanej sali, zabrzmiały pierwsze dźwięki teleturnieju ortograficznego. Realizatorzy przygotowali dla uczestników wyjątkowe pułapki polskiej pisowni w pięciu rundach. Publiczność miała okazję zobaczyć i usłyszeć, jak ,,chrząszcz się zaczął tarzać w trzcinie”  a  ,,trzódka piegży drży na wietrze”.  
Niebawem kolejne dwie grupy  zaprezentowały efekty ośmiotygodniowej pracy. Wspólny dla obu temat ,,Dzień  z życia gimnazjalisty” został zrealizowany w formie przedstawienia szkolnego. Najpierw powstał scenariusz, potem na deskach klasowego teatru młodzi aktorzy odegrali swoje role. Publiczność mogła się przekonać z jakimi problemami w życiu szkolnym borykają się gimnazjaliści oraz co ich dręczy w snach.
Ale to już było… chciałoby się powiedzieć. Za nami druga tura premierowych prezentacji edukacyjnych projektów gimnazjalnych. 28 maja w obecności komisji i szerokiego grona uczniów wystąpiła grupa z klasy III, która zademonstrowała wyniki swojej pracy na temat ,,Euro 2012”. Prelegenci założyli stroje w barwach narodowych. Był nie tylko pokaz multimedialny, ale konkurs wiedzy o piłce nożnej, tegorocznych Mistrzostwach Europy, a także odczytano wnioski z przeprowadzonej ankiety. Całemu wydarzeniu towarzyszyły wielkie emocje. Na kolejną dawkę wrażeń nie trzeba było czekać długo. Następnego dnia dwa zespoły trzecioklasistów przeprowadziły ostatnie już w tym roku szkolnym wyniki prac projektowych. Mieliśmy okazję podziwiać pokaz strojów z różnych epok, dowiedzieć się, co jest modne w każdym zakątku świata oraz usłyszeć, jakie są najpopularniejsze imiona w naszej szkole.

Realizatorzy projektów:

Klasa II

  1. Teleturniej ortograficzny- przygotowanie i prezentacja.

Uczniowie: Beata Deruś, Sylwia Długosz, Damian Marzec, Magdalena Stręciwilk, Dawid Kaproń, Adam Moskal.

Opiekun: Agnieszka Jargiło-Bożek

  1. Dzień z życia gimnazjalisty.

Grupa I

Uczniowie: Joanna Szuba, Kamil Flis, Marlena Komada, Karolina Dycha, Paulina Małek, Małgorzata Góra, Michał Wlizło.

Grupa II

Uczniowie: Patrycja Flis, Kamila Jargiło, Justyna Świś, Klaudia Sirko, Artur Jóśko,
Marcin Góra.

Opiekun: Agnieszka Jargiło- Bożek

Klasa III

  1. Euro 2012.

Uczniowie: Maciej Komada, Agata Blacha, Jolanta Koczułap, Patryk Wilkos, Monika Świś, Karol Sulowski.

Opiekun: Agnieszka Jargiło- Bożek

  1. Moda dawniej i dziś.

Uczniowie: Gabriela Dycha, Piotr Rząd, Patryk Kowal, Michał Wilkos, Karolina Kot, Mateusz Bielak.

Opiekun: Irena Basaj

  1. Najpopularniejsze imiona w naszej szkole.

Uczniowie: Małgorzata Gzik, Zofia Kaproń, Adam Wydrych, Ireneusz Dudzic,
Michał Małek, Damian Koszałka.

Opiekun: Agnieszka Jargiło-Bożek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które najlepiej oddają wkład pracy włożony w realizację zadań projektowych.

                                                                                   Agnieszka Jargiło-Bożek

 

29,05,2012

Pielgrzymka Gimnazjalistów Diecezji Sandomierskiej na Święty Krzyż

Ponad dwa tysiące uczniów gimnazjum z diecezji sandomierskiej przybyło 25 maja na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Celem pielgrzymki była modlitwa i prośba o Boże błogosławieństwo dla młodzieży gimnazjalnej, ich  nauczycieli i wychowawców.
Na Święty Krzyż udała się również grupa gimnazjalistów z naszej szkoły wraz z opiekunami ks. Marcinem Czajką i panią Barbarą Buryta. Młodzież wyruszyła pieszo z Nowej Słupi do Sanktuarium, aby tam uczestniczyć w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Jerzy Dąbek, dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Sandomierskiej Kurii Diecezjalnej. Pielgrzymka zakończyła się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Pogoda dopisała więc młodzież licznie zgromadziła się na świętokrzyskich błoniach na koncercie zespołu „Full Power Spirit”. ZDJĘCIA

Barbara Buryta

28,05,2012

Dzień Matki to święto obchodzone corocznie w naszej szkole. Uroczystość ta jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek. W tym dniu są one obdarowywane kwiatami i słodyczami. Bardzo dziękujemy wszystkim mamom za trud włożony w wychowanie dzieci.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkola

 

10,05,2012

Nowe zdjęcia na stronie!

Admin

12,04,2012
 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU NIE PRÓŻNUJE NAWET W OKRESIE PRZEDŚWIĄTECZNYM

Po udanych akcjach organizowanych na rzecz „Promyka”, „Małego Księcia” – Hospicjum dla dzieci, wolontariusze działający przy ZS w Dzwoli postanowili skierować swą  pomoc do swoich niepełnosprawnych kolegów, którzy nie chodzą do szkoły, ale uczestniczą w zajęciach rewalidacyjnych organizowanych w ich domach. SKW w celu kultywowania tradycji ozdabiania jajek, komponowania stroików świątecznych zorganizował akcję pod hasłem „WIELKANOCNE JAJO”. W przygotowanie przepięknych ozdób włączyły się całe rodziny – efekt był zadziwiający! Część dochodu ze sprzedaży przeznaczona została na zakup dwóch odtwarzaczy CD, które posłużą w czasie zajęć rewalidacyjnych.
Muzyka jest ważnym elementem procesu rewalidacji, sprzyja ogólnemu rozwojowi uczniów, ich integracji, usprawnianiu funkcji psychofizycznych, łagodzi napięcia dzieci nadpobudliwych i pobudza do działania dzieci apatyczne. Nasi koledzy bardzo żywo reagują na muzykę, chętnie biorą udział w zajęciach uatrakcyjnionych muzyką, chętnie ją naśladują, co bardzo korzystnie wpływa na rozwój mowy.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy! Patrząc na łzy radości – wierzcie, że naprawdę było warto. Oczywiście liczymy na dalszą współpracę!

Szkolny Klub Wolontariatu

12,04,2012

ZMAGANIA SZÓSTOKLASISTÓW…

W dniu trzeciego kwietnia 2012 roku odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasistów. W naszej szkole do sprawdzianu przystąpiło 15 uczniów, którzy musieli wykazać się wiadomościami zdobytymi w toku sześcioletniej nauki. Wrażenia po sprawdzianie były różne, uczniowie spodziewali się innej tematyki, aczkolwiek starali się dać z siebie wszystko…

Z niecierpliwością oczekują wyników, a my trzymamy za nich kciuki!!! ZDJĘCIA

SU

 

2,04,2012

W dniu 21 marca w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Odbyły się gry i zabawy w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Odbył się również turniej piłki siatkowej oraz nożnej.

SU

29,03,2012

Kolorowy tydzień w przedszkolu rozpoczął się 19 marca Międzynarodowym Dniem Słońca. Z kolei 21 marca w naszych salach zazieleniło się z powodu Pierwszego Dnia Wiosny. Zaś w czwartek 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Co robiliśmy i jakie kolory dominowały w tych dniach można zobaczyć na zdjęciach.

Jadwiga Jaszek

28,03,2012

Wiadomo że jarzyny mają witaminy,

Nasze przedszkolaki to wiedzą i  warzywa jedzą!

Dnia 28-go lutego dzieciaki samodzielnie wykonały sałatkę jarzynową. Na degustację zaprosiliśmy panie kucharki i panią dyrektor. Wszystkim bardzo smakowała nasz sałatka. ZDJĘCIA

Jadwiga Jaszek

10,03,2012

UWAGA ! ! ! W dniach 01.03.2012r. – 31.03.2012r.  prowadzimy zapisy dzieci  do Publicznego Przedszkola w Dzwoli. Rekrutacja odbędzie się zgodnie z Regulaminem Komisji Rekrutacyjnej zamieszczonym TUTAJ.

 

29,02,2012

21-go lutego po raz drugi w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Tego dnia wszyscy przynieśliśmy ze sobą pluszowe kotki, a na naszych nosach pojawiły się wąsiki. Zajęcia były bardzo ciekawe i w całości poświęcone kotom. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonały deser w kształcie kociej głowy, aktywnie uczestniczyły w kocich konkursach i zabawach, słuchały wierszy i książeczek o kotkach oraz tańczyły przy dziecięcej muzyce rozrywkowej. Po dniu pełnym wrażeń zmęczone lecz zadowolone opuściły przedszkole. ZDJĘCIA

Jadwiga Jaszek

20,02,2012

16 lutego 2012 roku w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej pojawiło się wiele bajkowych postaci, a to wszystko za przyczyną karnawałowego balu przebierańców. Już od wejścia można było poczuć niecodzienną atmosferę. Po śniadaniu wszyscy byli gotowi do zabawy. Przy dźwiękach dziecięcych przebojów bawiliśmy się wyśmienicie. Podczas tanecznych pląsów nie zabrakło odrobiny rywalizacji. Konkursy to coś co nasze dzieciaki lubią najbardziej. W trakcie karnawałowych szaleństw można się było posilić słodką przekąską przygotowaną przez rodziców. By tradycji tłustoczwartkowej stało się zadość nie zabrakło też pączków i to dzięki nim w tajemniczy sposób wybrano króla i królową balu. Przez ten jeden dzień wszyscy czuliśmy się jak w zaczarowanej krainie. Nasze słowa podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców za ogromne zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, przepyszne ciasta i niezawodne uczestnictwo w organizowanych przez nas uroczystościach. Zawsze można na was liczyć. ZDJĘCIA

Renata Dycha

20,02,2012

Dnia 15,02,2012 odbyła się zabawa walentynkowa  zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariusza. Dj-e rozkręcili imprezę świetną muzyką. Wszyscy dobrze się bawili, a zorganizowane konkursy pozostawiły nie zapomniane wrażenia! ZDJĘCIA

Gabrysia Dycha, Jolanta Koczułap

20,02,2012

Dnia 20-go stycznia do przedszkola zawitali wyjątkowi goście - babcie i dziadkowie. Z tej okazji przygotowaliśmy program artystyczny składający się z przedstawienia jasełkowego oraz wierszy i piosenek o babci i dziadku. Po gromkich brawach od zaproszonych gości i życzeniach od wnucząt z okazji Dnia Babci i Dziadka wszyscy udaliśmy się na stołówkę szkolną na słodki poczęstunek. Uroczystości towarzyszył miły i serdeczny nastrój. ZDJĘCIA

Jadwiga Jaszek

1,02,2012

Zdjęcia z zabawy choinkowej już są na stronie! Zaktualizowany został również dział uczniowie.

Admin

30,01,2012

Nowy film z poloneza w wykonaniu naszych uczniów.

Admin

26,01,2011

Dyżury nauczycieli podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych do pobrania TUTAJ.

Admin

11,01,2011

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

W DZWOLI

W dniu 2 grudnia 2011r. w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 w Dzwoli, dzięki wsparciu Dyrektora szkoły P. Stanisława Rawskiego, rozpoczął działalność pierwszy Szkolny Klub Wolontariusza. W chwili obecnej w SKW działa 45 wolontariuszy (uczniów gimnazjum) pod nadzorem koordynatora P. Iwony Miśkiewicz – Rachwał. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ogromnym zapałem niesienia pomocy innym przystąpili do realizowania postawionych sobie celów. Jednym z pierwszych działań Klubu była zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Hospicjum im. „Małego Księcia” w Lublinie. W dniach 27-28 grudnia, wolontariusze kolędowali na terenie miejscowości Dzwola i Konstantów w Gminie Dzwola. Dzięki ogromnej ofiarności mieszkańców udało się zebrać 2 611,97 zł. To bardzo dobry początek działalności SKW. Cała kwota została już przekazana do hospicjum. Personel hospicjum wyraził w imieniu podopiecznych, ogromną wdzięczność za otrzymane pieniążki. Kolędujący wolontariusze zdając relację z przeprowadzonej akcji, byli bardzo zadowoleni i mile zaskoczeni ciepłym przyjęciem ich przez mieszkańców. Taka postawa ludzi oraz świadomość, że poprzez swoje działanie pomogli bardzo ciężko chorym dzieciom, dodatkowo zmotywowała ich do dalszej działalności. Kolejną akcją prowadzoną przez Szkolny Klub Wolontariusza na rzecz dzieciaków z hospicjum im. „Małego Księcia”, jest zbiórka plastikowych nakrętek. Akcja „Nie wykręcaj się! Pomóż chorym dzieciom! – zbieramy plastikowe nakrętki” trwa cały czas. Wolontariusze nie tylko sami zbierają, ale i propagują tę akcję w swoich rodzinach, swoim uczniowskim środowisku, wśród społeczeństwa. Zebrane nakrętki będą sukcesywnie przekazywane do hospicjum. Cieszy fakt, iż młodzież w tych czasach tak angażuje się w wolontariat. Młodzież poświęcając swój wolny czas pomaga innym, bardziej potrzebującym, ofiarując swoje serca i młodzieńczy zapał. Składając ogromne podziękowania wolontariuszom z SKW w Zespole Szkół w Dzwoli, wszystkim ofiarodawcom oraz ludziom dobrej woli za wszelką okazaną pomoc.

 Koordynator SKW  Iwona Miśkiewicz-Rachwał

11,01,2012

"Gloria in excelsis Deo" - uczniowie naszej szkoły wyrazili radość Narodzenia Bożej Dzieciny w nastrojowej inscenizacji. Śpiewem pod niebiosa, słowem pełnym chwały wprowadzili nas w atmosferę zbliżających się Świąt. Dzieląc się opłatkiem, składając życzenia dobroci, życzliwości i miłości płynącej z ubogiej stajenki ofiarowali swoją radość mieszkańcom gminy Dzwola oraz wszystkim osobom odwiedzającym stronę naszej szkoły. ZDJĘCIA

Irena Basaj

10,01,2012

W czwartek 22-go grudnia w przedszkolu odbyło się spotkanie Jasełkowe z rodzicami. Dzieci  z obu grup przedszkolnych przedstawiły Jasełka przed zaproszonymi gośćmi. Po występach wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Później nastąpiła degustacja wypieków przygotowanych przez rodziców. ZDJĘCIA

Jadwiga Jaszek

9,01,2012

6-go grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj, który przyniósł ze sobą nowe zabawki i słodycze. Dzieci musiały być w tym roku wyjątkowo grzeczne, bo zabawek było dużo i bardzo podobały się naszym przedszkolakom. ZDJĘCIA

Jadwiga Jaszek

5,01,2012

"Widział jabłonie, rzekę, zakręt drogi
Tak jak się widzi w letniej błyskawicy"
Cz. Miłosz "Traktat Poetycki"

W ramach obchodów Roku Miłosza 2011 w Polskiej Ludotece Rodzinnej w Veneto we Włoszech zorganizowany został Międzynarodowy Dziecięcy Konkurs Plastyczny "Życie na wsi inspirowane poezją Czesława Miłosza", w którym udział wzięły uczennice naszej szkoły. Z pośród prac nadesłanych z ośmiu krajów wyłoniono najciekawsze prace, które zostały opublikowane w albumie "Księżyc Makowy". W publikacji znalazła się praca uczennicy klasy 0 Dominiki Barankiewicz, która wykonała ilustrację do wiersza "Traktat Poetycki". Gratulujemy Dominice!
W konkursie udział wzięły także Łucja Jargiło, Oliwia Koszałka, Sylwia Rząd, Anna Koszałka, Paulina Szewc, Alicja Jargieło i Patrycja Papierz.

Barbara Buryta

 

9,12,2011

"Wszystkie dzieciaki kochają pluszaki"- pod takim hasłem nasze przedszkole 24 listopada obchodziło Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz przybliżyły sobie podstawowe wiadomości o życiu niedźwiedzi brunatnych. Były misiowe konkursy, piosenki, zabawy, kolorowanki oraz wspólna zabawa przy muzyce. A energii do zabawy dostarczało nam słodkie "co nieco" przygotowane przez mamy naszych przedszkolaków. ZDJĘCIA

Jadwiga Jaszek

6,12,2011

29 listopada w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Andrzejkowe, na które zostali zaproszenie rodzice przedszkolaków oraz Dyrekcja Zespołu Szkół. Wystrój sali zabaw wprowadził nas w klimat tajemniczej komnaty. Dzieci z ochotą brały udział we wszystkich wróżbach. W czasie wesołej zabawy liczyły, wykazywały się znajomością cyfr, doskonaliły orientację przestrzenną oraz wykonywały ćwiczenia oddechowe. Rodzice chętnie towarzyszyli swoim pociechom w zabawie. Spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek. ZDJĘCIA

Maria Flis

1,12,2011

Na stronie pojawił się nowy baner tytułowy (autorstwa Damiana Koszałki z klasy III gim.) i dział 'PEDAGOG'.

Admin

30,11,2011

24 listopada - w czwartek - odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Było naprawdę super! W trakcie imprezy zorganizowano zabawy i wróżby. Wszyscy doskonale się bawili, a DJ-e spisali się na medal.

SU

17,11,2011

Konkurs plastyczny "Bezpieczna praca w środowisku rolnym" organizowany przez KRUS rozstrzygnięty. ZDJĘCIA

Admin

14,11,2011

11 listopada 2011 roku, to data szczególna w historii Polski, także w historii naszej małej ojczyzny - gminy Dzwola, która tegoroczne Święto Niepodległości przeżywała bardzo uroczyście. Obchody 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się udziałem wszystkich zaproszonych gości we mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza. Po zakończeniu mszy zaproszeni goście: Wójt Gminy Dzwola, Sekretarz Urzędu Gminy, Przewodniczący Rady Gminy, Dyrektorzy szkół, Przedstawiciele organizacji kombatanckich - ZBoWiD i ŚZŻAK, przedstawiciele partii politycznych, strażacy OSP w Dzwoli, Zdzisławicach, Kocudzy Górnej, Konstantowie, Branewce i Branwi, orkiestra dęta oraz mieszkańcy Dzwoli przemaszerowali pod pomnik upamiętniający Bohaterów Września 1939 r. w celu złożenia wieńców. Kolejnym punktem uroczystości był I Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Wojskowej zorganizowany przez ZS w Dzwoli. Repertuar zaprezentowali uczniowie ze szkół w Branwi, Krzemieniu, Kocudzy i Dzwoli. Wykonawcy wykazali się doskonałym przygotowaniem i znajomością pieśni patriotycznych. Widowni dostarczyli wielu niezapomnianych wzruszeń. Wójt Gminy Dzwola Marek Piech wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Małkiem wręczyli pamiątkowe dyplomy i książki. Nagrodzeni zostali również zwycięzcy szkolnego konkursu "Polska - moja ojczyzna". ZDJĘCIA

Organizatorzy

14,11,2011

„Jestem sobie przedszkolaczek” – tak o sobie może już powiedzieć każdy przedszkolak, bowiem dnia 9 listopada odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. W obecności dyrekcji, nauczycielek, rodziców oraz starszaków nasi najmłodsi uczniowie odważnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a następnie po krótkim „egzaminie” złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani przez pana dyrektora na przedszkolaków. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów i upominków wszyscy usiedliśmy przy stolikach i częstowaliśmy się pysznymi ciastkami. Na koniec urządziliśmy sobie w sali krótką dyskotekę. Dzień ten był bardzo ważny dla naszych maluszków oraz ich rodziców i na długo zapadnie w naszej pamięci. ZDJĘCIA

Jadwiga Jaszek

24,10,2011

Dnia 20 października o godzinie 10 w ZS w Dzwoli w bardzo uroczystej atmosferze odbyło się pasowanie na ucznia. Uroczystość poprzedzona była kilkutygodniowymi przygotowaniami, podczas których uczniowie klasy pierwszej:
* kształtowali postawę właściwego zachowania się podczas zajęć, przerw, wycieczek i uroczystości szkolnych;
* współdziałania w grupie;
* nauczyli się wierszy i piosenek.
W dniu ślubowania uczniowi odświętnie ubrani wraz z pomocą starszych koleżanek zaprezentowali zebranym gościom wiersze, piosenki oraz swą wiedzę na temat ojczyzny, najbliższego otoczenia, kulturalnego zachowania i w obecności pocztu sztandarowego ślubowali:


"Być pilnymi i wzorowymi uczniami
Dobrymi kolegami
Obiecujemy godnie reprezentować
Dobre imię naszej szkoły
Swym zachowaniem i nauką
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom"

Po tym podniosłym akcie dyrektor szkoły Pan Stanisław Rawski dokonał uroczystego pasowania pierwszoklasistów, którzy ze zniecierpliwieniem, a zarazem z uśmiechem na ustach czekali na tę chwilę. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od wychowawczyni. Uroczystość zakończyła się swobodną zabawą oraz poczęstunkiem w klasie, który przygotowali rodzice pierwszoklasistów.

Elżbieta Kapica 

18,10,2011

13-go października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie zostało przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

SU

17,10,2011

W dniu 5.10.20011r w sali maluchów było baaardzo pomarańczowo ponieważ tego dnia obchodziliśmy Dzień Marchewki i wszystkie dzieci oraz ich panie przyszły do przedszkola w pomarańczowych ubraniach. Na marchewkowych zajęciach bawiliśmy się z podziałem na role przy piosence „Urodziny marchewki”, chrupaliśmy świeże marchewki i rozmawialiśmy o zdrowych właściwościach marchewek i innych warzyw. Dzieci utrwaliły kolor pomarańczowy, a także nazwy i wygląd nawet tych mniej znanych jarzyn. Nie zabrakło też marchewkowych kolorowanek.

Jadwiga Jaszek

10,10,2011

Zachowaniem swoim "nie poszliśmy śladami" pamięci jesiennych łez, życia i żołnierskiej miłości do Ojczyzny. Przepraszamy każdego, kto w jakikolwiek sposób poczuł się dotknięty naszym postępowaniem, prosimy o wybaczenie. Dzisiejszy smutek pochmurnego dnia i "cisza snu" tych, którzy tutaj polegli, zawsze niech pozostanie w pamięci. ZDJĘCIA

7,10,2011

Dnia 30-go września 2011 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami święta patrona szkoły. Społeczność uczniowska i nauczyciele wzięli udział we mszy św. którą celebrował ks. wikariusz. Następnie odbył się apel upamiętniający Bohaterów Września 1939. Kolejnym punktem uroczystości były zawody sportowe, w których rywalizowały drużyny z poszczególnych klas.

15,09,2011

Dnia 12 września odbył się rajd rowerowy klasy 3 gimnazjum do Szklarni. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Irena Basaj. Na rajdzie rozpaliliśmy ognisko i wszyscy świetnie się bawili.

Małgosia Gzik klasa 3G

14,09,2011

W dziale DOKUMENTY pojawił się Kalendarz imprez na ten rok szkolny.

Admin

8,09,2011

Zaktualizowany dział UCZNIOWIE.

Admin

7,09,2011

Plan lekcji do pobrania w dziale dokumenty.

Admin

1,09,2011

Rok Szkolny 2011-2012 rozpoczęty! Zdjęcia

Admin

27,08,2011

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 1-go września 2011 Mszą Św. o godzinie 8.00. Zbiórka przed szkołą o 7.45.

Admin

Archiwum 2010/2011

Archiwum 2009/2010

Archiwum 2008/09