x
  Aktualno?ciO SzkoleO DzwoliZdjęciaFilmy DokumentyPedagog

Kontakt:

tel. 158752204

email:

 zsdzwola@wp.pl

Adres:

ZS w Dzwoli

23-304 Dzwola 121B

 

Kliknij w pajacyka

 

26.06.2017

Podsumowanie wyników nauczania za rok szkolny 2016/2017

,,Stoimy w progu tej naszej drogi

tacy malutcy, tacy nieśmiali.

Z cichą nadzieją, by los nie był srogi,

byśmy do celu dotarli cali."

23 czerwca  miało miejsce oficjalne zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Nadszedł czas na podsumowanie całorocznej nauki, odebranie świadectw,  wręczenie  wyróżnień uczniom osiągającym wysokie wyniki nauczania oraz nagrodzenie sportowców i miłośników czytania książek.  Do grona wyróżnionych uczniów należą:

Szkoła Podstawowa

Klasa. I:

Aleksandra Abram,

Magdalena Balwierz,

Emilia Buczan,

Justyna Jaszek,

Patryk Liwak,

Klaudia Łukomska,

Kacper Myszak,

Aleksandra Powęska.

Klasa. II:

Joanna Bielak

Karolina Ksykiewicz

Oliwia Lewczyk

Kacper Szewc

Anna Świś

Klasa. III:

Patryk Abram

Karolina Flis

Sebastian Grzywiński

Julia Jargiło

Zuzanna Kaproń

Natalia Lewandowska

Kinga Nalepa

Klasa. IV:

Sylwia Rząd

Julia Jargieło

Kinga Kiszka

Julia Komada

Adrian Lewczyk

Klasa. V:

Łucja Jargiło

Oliwia Koszałka

Adrian Małek

Konrad Siemczyk

Klasa. VI:

Natalia Szpot

Izabela Wiśniewska

Agata Flis

Angelika Papierz

Klaudia Szuba           

Jakub Świś

Paweł Małek

Gimnazjum

Klasa. I:

Agata Kot

Magdalena Kiszka

Karolina Flis

Natalia Oleszko

Klasa. II:

Justyna Małek

Natalia Kaproń

Izabela Jargiło

Klasa. III:

Jacek Wilkos

Alicja Jargieło

Marcin Garbacz

 

Gratulujemy i życzymy udanych wakacji. ZDJĘCIA

Agnieszka Jargiło - Bożek

22.06.2017

Dnia 19 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Dzwoli odbyło się spotkanie informacyjne na temat kampanii edukacyjnej „Strażak uczy ratować”. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim st. bryg. Grzegorz Pazdrak zapoznał nauczycieli naszej szkoły z założeniami powyższej kampanii. Przedstawił cele szczegółowe kampanii edukacyjnej następnie omówił jakie są oczekiwane efekty, kto jest adresatem programu i jakie są warunki uczestnictwa. Spotkanie z Panem Komendantem było okazją do dyskusji  oraz ustalenia współpracy pomiędzy Komendą Powiatową PSP w Janowie Lubelskim a Zespołem Szkół w Dzwoli .

Dyrekcja

22.06.2017

"Ja też mam talent"

Po raz trzeci nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty. Konkurs "Ja też mam talent" odbył się 14 czerwca 2017r. Występy uczestników oceniła czteroosobowa komisja. Na widowni oprócz uczniów i przedszkolaków zasiedli rodzice.

Dzieci popisywały się umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi i tanecznymi. ZDJĘCIA

Miejsce I - Aleksandra Powęska kl. I

Miejsce I - Natalia Lewandowska kl. III

Miejsce II - Julia Małek kl. III

Miejsce III - Justyna Jaszek kl. I

Wyróżnienia

1. Zuzanna Kaproń kl. III

2. Oliwia Świś kl. I

3. Joanna Bielak kl. II

4. Kinga Nalepa kl. III

                                     Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

22.06.2017

Wiele radości wprowadził dziś do naszej szkoły występ magika, który pokazał uczniom nie tylko magiczne sztuczki, ale również nauczył je, jak wykorzystywać iluzję na co dzień. Odważni mogli wykazać się umiejętnością żonglerki oraz asystowali magikowi w pokazie sztuczek. ZDJĘCIA

    B. Buryta

12.06.2017

12 czerwca uczniowie gimnazjum wyruszyli rowerami do Zespołu Szkół w Krzemieniu aby wziąć udział w III Gminnym Dniu Profilaktyki przebiegającym pod hasłem "Stop agresji i przemocy - żyjmy w zgodzie i pokoju". Spotkanie rozpoczęło się od występu przygotowanego przez gospodarzy. Następnie pani psycholog Jolanta Żytko z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Janowie Lub. wygłosiła pogadankę na temat przyczyn i skutków agresji i przemocy. Kolejnym punktem programu były rozgrywki sportowe na boisku ISKRY Krzemień.
Dziękujemy rówieśnikom z ZS w Krzemieniu i z ZS w Kocudzy za możliwość wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej. ZDJĘCIA

B. Buryta

13.06.2017

26 maja, 1 czerwca oraz 23 czerwca to wyjątkowe dni w kalendarzu. Doskonale wiemy, z jakimi świętami kojarzą nam się te trzy daty: Dniem Mamy, Taty i Dziecka. Od kilku lat tradycją naszego przedszkola jest to, że łączymy je w jedną wspólną uroczystość: Dzień Rodzinki.

          Również w tym roku 7 czerwca zaprosiliśmy do naszego przedszkola rodziców, babcie i dziadziów oraz wszystkich bliskich naszych wychowanków. Mieli oni możliwość obejrzeć występ artystyczny przedszkolaków. Maluszki wystąpiły w programie słowno-muzycznym pt. „Łąka dla mamy i taty”, a starszaki zaprezentowały przedstawienie „O żabce, która nie słuchała rodziców”. Ogromny aplauz widowni wzbudziły tańce w wykonaniu przedszkolaków. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne, na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

          Druga część spotkania miała charakter sportowy. Gwar, śmiech i radość słychać było w całym budynku szkoły. Wszyscy doskonale się bawili, pokonując trudy różnych konkurencji. Rodzinny Turniej Sportowy był doskonałą formą integracji z rodzicami i nauczycielami, a przede wszystkim była to okazja do dobrej wspólnej zabawy. Spotkanie zakończyliśmy piknikiem zorganizowanym przez Radę Rodziców, była kiełbaska i słodycze.

          Nasza uroczystość pozostawiła po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim scementowała więzy pomiędzy dziećmi, rodzicami i pracownikami przedszkola. ZDJĘCIA

Renata Dycha

13.06.2017

Piąta edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Around the Music” już za nami. Finałowy koncert podziwiała cała społeczność naszej szkoły. W konkursie wzięło udział 8 gimnazjów z powiatu janowskiego. Uczestnicy zaprezentowali 12 utworów, m. in. z repertuaru. Leonarda Cohena, Margaret i Celine Dion. Jury w składzie: pani Agnieszka Wołoszyn, pani Lidia Tryka i pani Małgorzata Gąbka, oceniało poprawność językową, walory muzyczno-wokalne i ogólny wyraz artystyczny.

Zwycięzcy konkursu to:

I miejsce: Publiczne Gimnazjum w Białej (Elżbieta Jakubiec za piosenkę Hallelujah Leonarda Cohena; opiekun – pan Marek Sulowski

II miejsce: Publiczne Gimnazjum w Modliborzycach (Ewelina Gąska, Łucja Wieleba, Maria Pietroń, Natalia Ptasznik i Patrycja Moskal  za piosenkę Cool me down Margaret; opiekun – pani Jolanta Blacha)

III miejsce: Publiczne Gimnazjum im. Bohaterów Września w Dzwoli (Alicja Jargieło i Oktawia Woźnica za piosenkę Sign of the time Harry'ego Stylesa; opiekun – pani Irena Basaj)

Pozostali uczestnicy również świetnie się zaprezentowali, a byli to:

Publiczne Gimnazjum w Modliborzycach (Karolina Mędyk z piosenką Symphony Clean Bandit; opiekun – pani Jolanta Blacha)

Publiczne Gimnazjum im. Bohaterów Września w Dzwoli (Natalia Oleszko z piosenką My heart will go on Celine Dion; opiekun – pani Irena Basaj)

Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Wierzchowiskach Drugich (Karolina Ślusarska z piosenką Color of your life Michała Szpaka; opiekun – pan Mariusz Lenart)

Publiczne Gimnazjum im Jana Pawła II w Batorzu (Patrycja Pastucha, Anna Ładziak i Anna Sobótka z piosenką Everytime we touch Cascady; opiekun – pan Mariusz Lenart)

Publiczne Gimnazjum im. Księdza Jana Twardowskiego w Krzemieniu (Natalia Flis, Gabriela Góra, Karolina Góra, Katarzyna Gajór, Sylwia Dubiel, Natalia Mróz i Paulina Góra z piosenką The Show Alphaville; opiekunowie – pani Bożena Nosal i pani Justyna Jargiło)

Publiczne Gimnazjum im Jana Pawła II w Wólce Ratajskiej (Marcelina Peret z piosenką Jar of hearts Christiny Perri; opiekun – pani Anna Moskal)

Publiczne Gimnazjum w Białej (Katarzyna Gumienik z piosenką Set Fire to the Rain Adele; opiekun – pan Marek Sulowski)

Publiczne Gimnazjum  w Zdziłowicach (Agnieszka Mędrek i Katarzyna Zyśko z piosenką Read all about it Emeli Sande; opiekun – pan Piotr Abram)

Publiczne Gimnazjum im Jana Pawła II w Wólce Ratajskiej (Natalia Łukasik z piosenką Love Yourself Justina Biebera; opiekun – pan Mariusz Lenart)

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów. ZDJĘCIA

Monika Misa

13.06.2017

Dzień Matki w Zespole Szkół w Dzwoli

Tegoroczne obchody Dnia Matki w naszej szkole były bardzo wyjątkowe. Spotkanie rozpoczęto happeningiem Drzewo Miłości o godzinie 12.00 w barwnie udekorowanej i zapełnionej  po brzegi gośćmi sali gimnastycznej. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkola, śpiewając piosenki dla swoich Mam. Następnie Adrian Małek i Julia Jargiło zatańczyli walca wiedeńskiego. Nie zabrakło także dobrego żartu w występie Justyny Małek i Damiana Bieleckiego, uczniów gimnazjum, którzy wystąpili w skeczu „Wywiadówka”. Kolejną atrakcją był koncert „Dla Ciebie Mamo”, w wykonaniu solistów: Natalii Lewandowskiej, Julii Małek, Justyny Jaszek, Alicji Jargieło, Oktawii Woźnicy, Łucji Jargiło, Adriana Małka oraz chóru. Wyjątkowo utalentowani uczniowie w profesjonalny sposób zaśpiewali piękne piosenki z repertuaru polskich artystów. Nie zabrakło gry na instrumencie, a także poezji. Pod koniec uroczystości klasa II gimnazjum zaprezentowała żartobliwy spektakl, opowiadający historię współczesnego Kopciuszka. Zagrane w nim scenki i śmieszne powiedzonka wywoływały salwy śmiechu na sali. Po części artystycznej nastąpił czas życzeń i czułych uścisków. Pięknie udekorowane stoły, zastawione apetycznym ciastem oraz aromatyczną kawą i herbatą zachęcały wszystkich do konsumpcji. Spotkanie dostarczyło niezapomnianych emocji i uważamy je za niezwykle udane. ZDJĘCIA

 Maria Kamińska, Marzena Koszałka

13.06.2017

XX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap dekanalny.

Dnia 25 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Dzwoli został zorganizowany XX Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap dekanalny. Zagadnienia dotyczyły znajomości Ewangelii wg. św. Łukasza. Z poszczególnych szkół podstawowych i gimnazjalnych znajdujących się na terenie dekanatu janowskiego przybyło po dwie osoby wraz z opiekunami. O godz. 10.00 Dyrektor Zespołu Szkół w Dzwoli – p. mgr inż. Stanisław Rawski powitał przybyłych gości, następnie słowo wprowadzające i modlitwę przed rozpoczęciem konkursu poprowadził dziekan dekanatu – ks. kan. dr Jacek Staszak. Wszelkie procedury dotyczące przebiegu sprawdzenia wiedzy przedstawił wikariusz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dzwoli – ks. dr Antoni Drabowicz, który był odpowiedzialny za przygotowanie i  przeprowadzenie tego wydarzenia. Po zakończeniu eliminacji dwie osoby ze szkoły podstawowej: Mateusz Mucha z Andrzejowa i Michał Mróz z Branwi oraz z gimnazjum: Natalia Dziuba z Godziszowa i Magdalena Wnuk z Kocudzy otrzymali największą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników. Każdy otrzymał dyplom pamiątkowy, laureaci natomiast specjalne wyróżnienia, nagrody książkowe oraz możliwość uczestnictwa w etapie diecezjalnym konkursu biblijnego. Spotkanie przebiegało w atmosferze wzajemnej życzliwości i zdrowej rywalizacji. Składamy podziękowanie Dyrektorowi Zespołu Szkół w Dzwoli – p. Stanisławowi Rawskiemu za otwartość na współpracę z Kościołem w dziele wychowania młodego pokolenia i pomoc w zorganizowaniu XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej – etapu dekanalnego. ZDJĘCIA

Ks. dr Antoni Drabowicz

08.06.2017

Niecodzienny koncert w Dzwoli

Po wytężonej, czteromiesięcznej pracy nad projektem gimnazjalnym pt. „Historia i działalność Orkiestry Dętej z Dzwoli”, nadszedł czas na  prezentację efektów. Do Zespołu Szkół w Dzwoli zostali zaproszeni liczni goście wraz z mieszkańcami naszej miejscowości. Podopieczni pana Tomka Jaszka ukazali krótki film, przedstawiający dzieje i początki naszej orkiestry. Publiczność miała również zaszczyt wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej na żywo, który został przyjęty z radością i wielkim uśmiechem na twarzy uczniów tutejszej szkoły. ZDJĘCIA

Justyna Małek, kl. II gim.

08.06.2017

Rajd do parku rekreacji "Zoom Natury"

Dnia 06.06.2017r uczniowie klasy I i II gimnazjum wraz z opiekunami udali się na rajd rowerowy  do Janowa Lubelskiego. Gimnazjaliści przez całą podróż, pomimo niemałego wysiłku fizycznego i wysokiej temperatury, bawili się bardzo dobrze. Uczniowie po przybyciu na miejsce, mogli wykazać się zaradnością i sprytem, przechodząc przez trasę parku linowego. Nasza młodzież dowiodła, że znajomość zasad bezpieczeństwa drogowego, to dla nich drobiazg oraz pokazali, że wspólnie tworzą zgrany zespół. ZDJĘCIA

Dominika Buczan, kl. II gim.

07.06.2017

DNI MATEMATYKI

W dniach od 31 maja do 2 czerwca w Zespole Szkół w Dzwoli odbyły się VIII GMINNE DNI MATEMATYKI dla uczniów szkoły podstawowej z klas IV – VI. Organizatorami były: mgr Iwona Marchut oraz mgr Iwona Sołtys. Gościnnie przyjechali uczniowie z Krzemienia z panem mgr Andrzejem Stolarzem oraz z Kocudzy z panią Lidią Kotułą. Pierwszego dnia zbierane były plakaty wykonane indywidualnie przez chętnych uczniów. Plakat należało wykonać na arkuszu A1 dowolną techniką. 2 czerwca o godzinie 1100 odbył się TURNIEJ MATEMATYCZNY. Nasi uczniowie w czteroosobowych drużynach rywalizowali z drużyną z Kocudzy i Krzemienia. Konkurencje, które miały miejsce na tym turnieju dotyczyły nie tylko matematyki, ale także sprawdzały sprawność fizyczną uczniów. Uczniowie musieli zmierzyć się między innymi z krzyżówkami matematycznymi, szyframi, skojarzeniami, slalomem pomiędzy pachołkami, rzutem do kosza, strzałem do bramki, podbijaniem piłeczki rakietką. Wszystkie konkurencje wymagały dużego skupienia, koncentracji, pomysłowości, refleksu i wiedzy. Turniej zakończył się wręczeniem pucharów zwycięskim drużynom i nagród wszystkim uczestnikom.   

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Klasy IV      I miejsce   -   drużyna z Dzwoli

                  II miejsce  -   drużyna z Kocudzy                             

                  III miejsce  -   drużyna z Krzemienia

Klasy V       I miejsce   -   drużyna z Krzemienia

                  II miejsce  -   drużyna z Dzwoli

                  III miejsce  -   drużyna z Kocudzy      

Klasy VI      I miejsce   -   drużyna z Kocudzy

                  II miejsce  -   drużyna z Dzwoli

                  III miejsce  -   drużyna z Krzemienia

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce – Sylwia Rząd kl. IV (Dzwola)

II miejsce – Kinga Kiszka kl. IV (Dzwola)

III miejsce – Izabela Kusz kl. V (Kocudza)

 

Wszyscy uczniowie chętnie brali udział w poszczególnych konkurencjach, panowała bardzo miła atmosfera. Gratulujemy jeszcze raz wszystkim uczniom. ZDJĘCIA                   

    Iwona Marchut, Iwona Sołtys

07.06.2017


24 maja  uczniowie z Zespołu Szkół w Dzwoli wzięli udział w wycieczce do Lublina.  Głównym założeniem programowym wyjazdu było krzewienie kultury i estetyki żywego słowa poprzez udział w spektaklu pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza", wystawianym na scenie Teatru Muzycznego. Humorystyczne dialogi, profesjonalne aktorstwo, śpiew operowy, taniec, orkiestra- to wszystko zaimponowało młodym widzom. Kolejnych wrażeń dostarczył uczniom spacer po Ogrodzie Botanicznym UMCS i zwiedzanie dworku Kościuszków. ZDJĘCIA

                                                                                                       A. Jargiło-Bożek

24.05.2017

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

    22 maja uczniowie klas I – IV uczestniczyły w wycieczce do Magicznych Ogrodów w Trzciankach. Wśród kwiatów, drzew i krzewów dzieci odkrywały niezwykłe krainy zamieszkiwane przez bajkowe postacie. Każda z krain to pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię każdego  dziecka. ZDJĘCIA

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

24.05.2017

"Dzieciństwo bez przemocy"  

            W dniu 11 maja odbyło się spotkanie rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Głównym celem spotkania było wsparcie rodziców w procesie wychowywania dzieci, a przede wszystkim zapoznanie z prawami przysługującymi każdemu dziecku. Szczególną uwagę poświęcono prawu do życia bez przemocy, a także poszukiwano odpowiedzi na pytania: Dlaczego nie warto stosować przemocy wobec dziecka? Jak postępować, aby dziecko dobrze się zachowywało? Jak panować nad emocjami, gdy dziecko jest niegrzeczne? Przedstawiono także procedury postępowania w przypadku podejrzenia stosowania przemocy wobec dziecka. ZDJĘCIA

Barbara Buryta

24.05.2017

Z wizytą w bibliotece

            W ramach obchodów  XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią Mariannę Denis - bibliotekarkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzwoli. Przedszkolaki przygotowały prace plastyczne na konkurs "Ilustracja do ulubionej książki" oraz wysłuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę. Pierwszoklasiści zapoznali się z ofertą biblioteki skierowaną do najmłodszych czytelników oraz wypożyczyli wybrane przez siebie książki. Uczniowie klasy VI wysłuchali opowieści o pracy bibliotekarza, dyskutowali na temat ostatnio przeczytanej książki.

            Pani Marianna Denis otrzymała z rąk uczniów podziękowania za wieloletnią współpracę i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. ZDJĘCIA

 Barbara Buryta

24.05.2017

Spotkanie z przedstawicielami KPP

9 maja uczniowie kl. VI i I – III gimnazjum wzięli udział w prelekcji wygłoszonej przez asp. Faustynę Łazur i st. asp. Pawła Pikulę z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lub. Głównym celem spotkania było przypomnienie młodzieży zagadnień z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich. Zaproszeni goście przestrzegali uczniów przed podejmowaniem ryzykownych zachowań w różnych sytuacjach, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. ZDJĘCIA

Barbara Buryta

24.05.2017

28 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej, przypominając wszystkim obecnym, że warto i należy pielęgnować patriotyzm każdego dnia. ZDJĘCIA

Monika Misa

12.04.2017

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

W dniach 29.03 - 18 04.2017r prowadzimy zapisy  do Publicznego Przedszkola w Dzwoli.

Rekrutacja dotyczy dzieci w wieku 3-6 lat.

Rodzice których dzieci już uczęszczały  do przedszkola nie muszą składać  ponownie wniosku, podpisują  jedynie deklarację, że maluch będzie kontynuował naukę w naszym przedszkolu.

Wnioski i Regulamin  dostępne  w placówce.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja

12.04.2017

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wymianie świątecznych życzeń i pozdrowień. Wykonane przez nich kartki z życzeniami w języku angielskim trafiły do uczniów ze szkoły w Kocudzy, którzy z kolei przygotowali piękne kartki dla nas.

Monika Misa

 

 

6.04.2017

Podsumowanie programu „Lekki tornister”

Realizacja programu „Lekki tornister” rozpoczęła się od ważenia tornistrów. Okazało się, że w klasach I-III normę spełnia tylko 18 uczniów, których ciężar plecaka nie przekracza 15% masy ciała. Pozostali mieli plecaki z przekroczoną normą. W klasach I – III i w grupie „0” przeprowadzone zostały po 2 zajęcia dotyczące prawidłowej postawy ciała.

Podsumowując program zorganizowaliśmy pokaz dla rodziców prezentując wiadomości i umiejętności opanowane podczas jego realizacji. W uroczystości brała udział przedstawicielka PSSE, która wręczyła wszystkim dzieciom upominki.

Podczas występu zaprezentowane zostały zestawy ćwiczeń na zdrowy kręgosłup i „idealny tornister”. ZDJĘCIA

                                            Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

6.04.2017

W poniedziałek 20 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Słońca. Jest to święto ustanowione w 2000 roku przez Amerykańską Agencję Kosmiczną NASA , mające na celu  upowszechnienie wiedzy o wpływie słońca na życie na ziemi.

Przedszkolaki i ich panie przyszły ubrane na żółto co sprawiło, że w sali od razu zrobiło się cieplej.

Tego dnia dzieci uczyły się , jak ważne jest słońce dla każdego organizmu żyjącego na naszej planecie, dowiedziały się również, że słoneczko może być dla nas niebezpieczne, gdy nie będziemy się przed nim odpowiednio chronić.

Podczas zajęć przedszkolaki wesoło bawiły się w różne ”słoneczne” zabawy ruchowe, rozwiązywały słoneczne zagadki,  wzbogaciły wiedzę i słownictwo na temat Układu Słonecznego, doskonaliły umiejętność rozróżniania  żółtego koloru w otoczeniu bliższym i dalszym, rozwijały inwencję twórczą poprzez improwizację ruchowa oraz rozwijały wyobraźnię.

Mimo, iż w tym dniu prawdziwe słońce schowało się za chmury w naszym przedszkolu było bardzo słonecznie i wesoło. ZDJĘCIA

Renata Dycha

30.03.2017

21 marca w przedszkolu świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego Dna wszystkie dzieci przebrały się na zielono. Podczas zajęć dzieci utrwalały wiadomości na temat charakterystycznych cech przedwiośnia. Słuchały muzyki poważnej i wyrażały ją ruchem uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych. Poznały tradycję żegnania zimy i witania wiosny. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. ZDJĘCIA

Maria Flis

29.03.2017

Dnia 22.03.2017 uczniowie klasy III gimnazjum wraz z opiekunami udali się na Dni Otwarte do janowskich szkół ponadgimnazjalnych. Każda szkoła przedstawia swoje atuty. Uczniowie zwiedzili szkoły, a w nich klasopracownie, zapoznali się ze specyfiką danej placówki oraz wzięli udział w autoprezentacji. Trzecioklasiści stanęli przed trudnym wyborem dotyczącym swojej przyszłości, ale być może po wizycie w janowskich szkołach decyzja została już podjęta. Najpierw jednak czekają ich egzaminy zewnętrzne, których wyniki ostatecznie zadecydują o dalszym wyborze.

Renata Flis

27.03.2017

Ponad 100 prac  wpłynęło na logopedyczny konkurs plastyczny ,,Łamańce językowe w wierszach Juliana Tuwima”, organizowany przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Janowie Lub. w ramach Dnia Logopedy. W konkursie wzięły także udział dzieci z naszego przedszkola. Komisja konkursowa doceniła talent plastyczny Jakuba Flisa z grupy „0”, przyznając mu wyróżnienie za rysunek do wiersza „Kotek”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. ZDJĘCIA

B. Buryta

27.03.2017

Mając na uwadze to, że nauka dobrych manier to proces długotrwały i rozpoczęty już od najmłodszych lat, warto wdrażać dzieci do przestrzegania zasad zachowania się w różnych sytuacjach.  Wśród przedszkolaków przeprowadzono zajęcia z cyklu „Dobre maniery – o zachowaniu się przy stole”. Dzieci poznały zasady obowiązujące podczas wizyty oraz omówiły niestosowne zachowanie gospodyni z wiersza „Kwoka” J. Brzechwy. Poznały historię herbaty oraz rodzaje i tradycje związane z jej piciem. Przygotowały spotkanie „przy herbatce”, stosując się do zasad „savoir – vivre”. ZDJĘCIA

B. Buryta

27.03.2017

Co pływa, a co tonie? Czy kwiaty na pewno czerpią wodę? Dlaczego należy pić dużo wody? Na te pytania szukały odpowiedzi przedszkolaki w dniu 22 marca, który z inicjatywy ONZ ogłoszono Światowym Dniem Wody. W tym dniu kolorem dominującym był niebieski, który zdaniem psychologów działa uspokajająco i pobudza do twórczego myślenia. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą nt. wody, przeprowadziły szereg doświadczeń, obserwowały życie rybki oraz przekonały się, jak wielkie znaczenie ma jakość wody dla człowieka, roślin i zwierząt.

W ramach programu „Mamo, tato, wolę wodę” wykonały plakat zachęcający rodziców do kupowania wody zamiast słodzonych napojów. Warto wykształcić u dzieci nawyk sięgania po wodę, ponieważ dzięki niej szybko regenerujemy utracone siły i jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania. ZDJĘCIA

B. Buryta

23.03.2017

17 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kota. Głównym celem ustanowienia tego dnia jest uwrażliwienie społeczeństwa, zaczynając od dzieci, na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki bądź zdjęcia swoich pupili. Podczas zajęć  i zabaw dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy opiekować się zwierzętami, jakie są  ich zwyczaje i upodobania. ZDJĘCIA

WYJAZD DO FIKOLANDU.

W środę  15 lutego 2017r.nasze przedszkolaki odwiedziły salę zabaw dla dzieci "Fikoland"  w  Biłgoraju. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz integracji ze swoimi koleżankami i kolegami. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in.: zjeżdżalnie, tunele, basen z kolorowymi piłeczkami. Wszyscy świetnie się bawili. ZDJĘCIA

ZIMOWA OLIMPIADA SPORTOWA W PRZEDSZKOLU.

Nie tylko nasi wielcy sportowcy zdobywali medale! My także  zorganizowaliśmy Zimową Olimpiadę Sportową! Do rywalizacji  stanęły   dwie  drużyny   z grupy „0”,  drużyna dziewcząt i chłopców. Przybliżyliśmy dzieciom krótką historię olimpiad sportowych, znaczenie symboli olimpijskich i zapoznaliśmy je z dyscyplinami. Na początku mali sportowcy  wysłuchali  hymnu olimpijskiego i złożyli  ślubowanie sportowe. Przyrzekali  przestrzegać zasad fair play podczas rywalizacji i dobrze się bawić. Konkurencje sportowe były bardzo pasjonujące. Na koniec rywalizacji sportowcy otrzymali puchary , medale i wysłuchali hymnu narodowego. ZDJĘCIA


16.03.2017

Jednym z priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2016/2017 jest kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań uczniów. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, zrealizowano w naszej szkole projekt „Kultura zdobi i ułatwia życie”, którego głównym celem było propagowanie właściwych wzorców zachowań i wskazanie, jaki mają one wpływ na codzienne życie i relacje rówieśnicze. Projekt składał się z dwóch etapów: klasowy „Mistrz Dobrych Manier” i międzyklasowy o tytuł „Kulturalna Klasa”.

Klasowymi Mistrzami Dobrych manier zostali:

·         Aleksandra Abram kl. I

·         Kacper Szewc kl. II

·         Sebastian Papierz kl. III

·         Julia Komada kl. IV

·         Łucja Jargiło kl. V

·         Angelika Papierz kl. VI

·         Agata Kot kl. I gimnazjum

·         Dominika Buczan kl. II gimnazjum

·         Alicja Jargieło kl. III gimnazjum

O tytuł „Kulturalna Klasa” walczyli wszyscy uczniowie, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ocenie komisji konkursowej podlegały: znajomość zasad zachowania się przy stole i przygotowanie nakrycia, plakat propagujący kulturalne zachowanie oraz  wiedza uczestników konkursu nt. dobrych manier. ZDJĘCIA

W tym roku tytuł „Kulturalna Klasa” zdobyli:

uczniowie klasy III szkoły podstawowej,  uczniowie klasy IV, uczniowie klasy I gimnazjum.

Gratulujemy zwycięzcom!                                                                                           
B. Buryta

16.03.2017

W dniu  2.03.2017r. w Zespole Szkół w Dzwoli odbyły się eliminacje gminne  Ogólnopolskiego   Turnieju  Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W konkursie wzięli udział uczniowie Szkół z Krzemienia, z Kocudzy, z Branwi oraz z Dzwoli. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Nad przebiegiem konkursu czuwał przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej z Janowa Lubelskiego.

Wyniki konkursu:

I grupa (uczniowie szkół podstawowych)

1miejsce –Urszula Łacek  z ZS Kocudza

2 miejsce – Mateusz Kozina  z PSP Branew

3 miejsce – Michał Mróz  z PSP Branew

4 miejsce- Przemysław Rawski  z ZS Kocudza

5 miejsce –Bartosz Kozina  z PSP Branew

II grupa (uczniowie szkół gimnazjalnych)

1 miejsce- Paweł  Łacek z ZS Kocudza

2 miejsce –Bartosz Kotrybała z ZS Kocudza

3 miejsce-Arkadiusz Kot z ZS Kocudza

4 miejsce-Dominika Buczan z ZS Dzwola

5 miejsce-Natalia Kaproń z ZS Dzwola

Marzena Koszałka

14.03.2017

Regulamin konkursu Around the Music 2017 do pobrania TUTAJ!

Monika Misa

22.02.2017

Dnia 17 lutego 2017 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili  Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, gdzie na Wydziale Chemii uczestniczyli w pokazach chemicznych. W wycieczce brało udział 35 uczniów gimnazjum. Pokazy prowadzone były przez pracowników naukowych UMCS: mgr Iwonę Rusinek, mgr Annę Zielińską oraz mgr Andrzeja Sienkiewicza. Głównym celem wyjazdu było zainteresowanie młodzieży przedmiotem jakim jest chemia, a w szczególności rozwijanie pasji badawczych. Uczniowie  mieli okazję nie tylko zobaczyć przygotowane pokazy na żywo ale również asystować w przeprowadzaniu niektórych reakcji chemicznych. Doświadczenia dotyczyły m.in.  zagadnień: kolorowej chemii, dziwnych atramentów, tajemniczych wybuchów, zegara chemicznego oraz zabawy ciekłym azotem.

M. Gębicz

2.02.2017

WYWIADÓWKA

08.02.2017 r. (tj. środa)

– godz.1530

- Spotkanie ogólne  –  sala 200

- Spotkania z wychowawcami

Dyrekcja

 

 

1.02.2017

W tym roku odbył się już XIII Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Zespołu Szkół w Dzwoli za 2016 rok. W plebiscycie głosowali uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Lista zawierała 25 kandydatów. W głosowaniu udział wzięło 145 osób. Do samego końca widoczna była rywalizacja uczniów typowanych do najpopularniejszej dziesiątki. Czasami jeden punkt zaważył o miejscu kandydata. Na choince szkolnej ogłoszono laureatów pierwszej dziesiątki, a ważne kupony brały udział w losowaniu dziesięciu nagród rzeczowych wśród uczniów.

Lista laureatów:

1.   Justyna Małek     - 593 pkt
2.   Damian Bielecki   - 585 pkt
3.   Dominika Buczan - 429 pkt
4.   Marek Gumienik   - 388 pkt
5.   Paulina Szewc     - 369 pkt
6.   Patrycja Papierz   - 320 pkt
7.   Damian Flis          - 278 pkt
8.   Dawid Bielecki      - 273 pkt
9.   Jakub Zięba          - 272 pkt
10. Jakub Świś           - 265 pkt

Renata Flis

17.01.2017

Dodany został filmik z choinkowego poloneza, oraz zdjęcia z zabawy.

Admin

13.012017

FERIE w ZESPOLE SZKÓŁ w DZWOLI

Zachęcamy uczniów do aktywnego wypoczynku w okresie ferii zimowych.
W dniach od 16 do 20 stycznia 2017.r  w godzinach od 9 do 1230 do dyspozycji:
 -
sale gimnastyczne
 -
pracownie komputerowe

 -
świetlica

 -
sale lekcyjne.

Wszystkie zajęcia pod opieką nauczycieli.

Dyrekcja

4.01.2017

„Najpiękniejszy stół wigilijny”

Celebrowanie Wigilii to nasza polska specjalność. Tylko my obchodzimy ją tak uroczyście – zawsze w zgodzie z tradycją przekazywaną od pokoleń. Corocznie wypatrujemy pierwszej gwiazdy na niebie, kładziemy sianko pod obrusem, opłatek na stole, odświętnie nakrywamy stół. Jednakże przygotowanie pięknie nakrytego stołu to niełatwe zadanie. Przekonali się o tym uczniowie wszystkich klas biorąc udział w konkursie „Najpiękniejszy stół wigilijny”, który jest częścią projektu „Kultura zdobi i ułatwia życie”. Głównym celem podjętych działań jest wyposażenie uczniów w wiedzę na temat zasad savoir –vivre oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach.
            W ramach konkursu uczniowie przy wsparciu wychowawców, przygotowali nakrycia wigilijnych stołów zgodnie z obowiązującymi zasadami. Ocenie komisji podlegała także atmosfera panująca w klasie, świąteczny wystrój sali, kultura spożywania posiłku, wiedza uczniów nt. tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.
            Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania. W każdej kategorii wiekowej przyznano ex aequo trzy pierwsze miejsca. ZDJĘCIA

B. Buryta

28.12.2016

W ostatnim tygodniu przed świętami dużo się w szkole działo. Można to zobaczyć w nowo dodanych galeriach zdjęć! Miłego oglądania!

Admin

21.12.2016

Sportowy opłatek 2016

   W dniu 14. 12.2016 w małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dzwoli odbyło się podsumowanie powiatowego Współzawodnictwa Szkół za lata 2014/15 i 2015/16. Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Wójt Gminy Dzwola Stanisław Rożek, Przewodniczący Rady Gminy Dzwola Kazimierz Małek i V-ce Starosta Powiatu Antoni Kulpa. Honory gospodarza pełnił dyrektor szkoły Stanisław Rawski. Ponadto udział wzięli dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego za całego powiatu janowskiego. Podczas spotkania zostały wręczone medale 70-lecia LOZTS, puchary szkołom, które zdobyły miejsca 1-6 we współzawodnictwie sportowym. Miło nam donieść, że jednym z odznaczonych był dyrektor szkoły Stanisław Rawski, który otrzymał medal 70-lecia LOZTS, podobne odznaczenie otrzymali Wójt Gminy Dzwola Stanisław Rożek i pani dyrektor ZS w Kocudzy  Bożena Dubiel. Najwięcej pucharów (łącznie 4) w prowadzonych punktacjach zdobyła szkoła w Dzwoli. Ponadto UKS Spartakus Dzwola otrzymał 5 pucharów za osiągnięte wyniki sportowe we współzawodnictwie wojewódzkim klubów w tenisie stołowym oraz sprzęt sportowy za sezon 2015/16. Został również wręczony przez Pana Wójta List Gratulacyjny, opiekunowi UKS Spartakus Dzwola za osiągnięcia sportowe klubu w sezonie 2015/16.
   Spotkanie zakończyło się świąteczną atmosferą po przełamaniu się opłatkiem i złożeniem sobie życzeń świątecznych i noworocznych wszystkich uczestników. ZDJĘCIA

W. Matwiej

7.12.2016

W dziale zdjęcia pojawiły się nowe galerie z tegorocznych Andrzejek i Mikołajek!

Admin

22.11.2016

   Świętowanie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęło się uroczystą akademią, przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Dzwoli.  Występy stały się swoistą lekcją historii, w trakcie której opowiedziano dzieje 123 lat niewoli Polaków. Recytacjom wierszy towarzyszyły melodie Fryderyka Szopena oraz  pieśni patriotyczne wykonane przez chór.
   11 listopada odbyły się  Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które zainaugurowała msza święta, odprawiona w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dzwoli . Następnie wszyscy zebrani przemaszerowali pod pomnik Bohaterów Września 1939, aby tam złożyć wieńce, zapalić znicze i w ten sposób uczcić pamięć żołnierzy poległych za Ojczyznę. ZDJĘCIA

                                                                                                                             A. Jargiło-Bożek

22.11.2016

„Śniadanie daje moc’’

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień”.
 

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 8 listopada 2016r. klasy I-III szkoły podstawowej wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc!”. W przygotowaniach, ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Zależało nam, aby przypomnieć o ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów. Chcieliśmy zastosować w praktyce zasady zdrowego odżywiania oraz uwrażliwić na wartości odżywcze warzyw, owoców i wybranych produktów. Podczas spożywania wspólnego śniadania zwracano również uwagę na kulturę jedzenia i estetykę potraw. Na naszym wspólnym stole znalazły się kolorowe kanapki, owoce i soki. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięso i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym dla zdrowia ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację klas. ZDJĘCIA

                                                                       Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

22.11.2016

   W dniu 28 października, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Grupa Maluchów w obecności rodziców, nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz swoich starszych kolegów złożyła uroczystą przysięgę, a tym samym została włączona do grona przedszkolaków. W czasie uroczystości dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a także nie obyło się bez tańców. Maluchy były odświętnie ubrane, miały skupione miny, a jednocześnie przeżywały ogromną radość z występu.
   Każdego przedszkolaka Pani dyrektor pasowała przez dotknięcie jego ramiona dużą zieloną kredką. Na znak przyjęcia do grona przedszkolaków, każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek. Uroczystości towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. ZDJĘCIA

Maria Flis

10.11.2016

WYWIADÓWKA

16.11.2016 r. (tj. środa)

– godz.1530

- Spotkanie ogólne  –  sala 200

      -  Spotkania z wychowawcami

Dyrekcja

02.11.2016

Projekt „Z kulturą ludową za pan brat”

Na przełomie września i października Gminna Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury w partnerstwie z Zespołem Szkół w Dzwoli realizowali projekt „Z kulturą ludową za pan brat”, dofinansowany przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w ramach projektu „Młodzi Lubią Kulturę. Lubelska Sieć Edukacji Kulturalnej”, współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”.

Głównym celem projektu było upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny, integracja międzypokoleniowa oraz propagowanie czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W ramach realizacji zadania „Z kulturą ludową…” dwudziestoosobowa grupa uczniów z kl. V i VI  uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Wsi Lubelskiej oraz zwiedzała wystawę „Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego” na Zamku Lubelskim. Podczas warsztatów rękodzieła ludowego pani Alina Myszak z Kocudzy zaprezentowała jak wykonuje się kwiaty z krepiny oraz na czym polega technika de coupage. W czasie warsztatów muzyki ludowej uczniowie wysłuchali Kapeli Stacha z Dzwoli  i zespołu śpiewaczego Kocudzanki. Poznali także podstawowe kroki oberka i innych tańców ludowych. Odważni spróbowali swoich sił w grze na bębenku sitkowym.

Podsumowaniem projektu była wizyta uczniów w Ośrodku Kultury w Kocudzy, połączona z przygotowaniem wystawy prac powstałych podczas warsztatów i spotkaniem z koordynatorką projektu panią Elizą Szczepańską z Lublina.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe upominki, najbardziej aktywnym wręczono nagrody. Szczęśliwcy wylosowali bilety do kina w Janowskim Ośrodku Kultury.

Składamy podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu – członkom Stowarzyszenia Klub Seniora w Kocudzy, pracownikom Zespołu Szkół w Dzwoli oraz rodzicom uczniów. ZDJĘCIA

B. Buryta

13.10.2016

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty
składamy najserdeczniejsze życzenia:
satysfakcji z wykonywanej pracy, dużo radości i szczęścia na co dzień
oraz sukcesów w życiu osobistym!
- - - - -

Dyrekcja Zespołu Szkół w Dzwoli

12.10.2016

"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" - pod takim hasłem 29.09.2016 r. odbyły się rocznicowe obchody patrona naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą św., celebrowaną przez ks. dra A. Drabowicza, a po niej cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowała przed pomnik przy szkole, gdzie zostały złożone wieńce i znicze. Następnie w sali gimnastycznej odbyła się akademia upamiętniająca 77 rocznicę bitwy pod Dzwolą. Uczniowie przedstawili montaż słowno muzyczny, nawiązujący tematyką do ówczesnych wydarzeń.

Drugą częścią uroczystości było ślubowanie dwojga uczniów kl. I SP, którzy po złożeniu przysięgi, stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Po akademii przedstawiciele SU wraz z opiekunem złożyli kwiaty i znicze na grobie żołnierskim na pobliskim cmentarzu. Następnie SU przeprowadził rywalizację międzyklasową w rozgrywkach sportowych na boisku szkolnym. Doping był ogromny, a i humory wszystkim dopisywały. ZDJĘCIA

Renata Flis

12.10.2016

27 września w przedszkolu odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Policji z dziećmi. Wizyta policjantów miała na celu przybliżenie dzieciom zasad bezpieczeństwa drogowego oraz uwrażliwienie dzieci na sposób zachowania się wobec obcych ludzi i nieznanych zwierząt. W czasie potkania dzieci przymierzały umundurowanie, czapkę, kamizelkę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kajdanki i inne przyniesione przez policjantów akcesoria. Wielką atrakcją było wsiadanie do samochodu policyjnego i używanie sygnałów dźwiękowych. ZDJĘCIA

Maria Flis

28.09.2016

DYREKTOR  i RADA PEDAGOGICZNA 

Zespołu Szkół w Dzwoli

serdecznie zapraszają

na  uroczyste obchody 77 rocznicy

WALK POD DZWOLĄ

Uroczystość odbędzie się 29 września 2016r.

w Zespole Szkół w Dzwoli

Porządek:

  900  – Msza Św.

        – złożenie wieńca i zapalenie zniczy przed pomnikiem

1000  – akademia w wykonaniu uczniów ZS Dzwola

27.09.2016

Wycieczka do Lublina

22 września uczniowie piątej i szóstej klasy wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Lublina w poszukiwaniu śladów przeszłości. Podczas wizyty w Muzeum Wsi Lubelskiej "przenieśli się w czasie" i poznali polską wieś sprzed 100 lat. Charakterystyczne domy i przedmioty codziennego użytku, zabudowa gospodarcza, dwór, młyn, a także zwyczaje i codzienna praca ludzi minionej epoki wywołały u uczniów zachwyt. W nowej części muzeum podziwiali miasteczko z początku XX wieku - ekspozycje zakładu fryzjerskiego, sklepu żelaznego, kuchni żydowskiej, poczty. Wiedzę na temat życia mieszkańców lubelskich wsi zgłębiali podczas warsztatów Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego w Muzeum na Zamku Lubelskim. Ekspozycja strojów ludowych, instrumentów oraz dziedzictwa z zakresu garncarstwa, tkactwa, kowalstwa, plastyki obrzędowej i zdobniczej przybliżyła uczniom kulturę ludową naszego regionu. Wyjazd zwieńczyła wizyta w jednym z lubelskich kin.

W wyjeździe gościnnie udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Klub Seniora w Kocudzy, była więc okazja na integrację wielopokoleniową i słuchanie opowieści "jak to kiedyś na wsi było…"

Wycieczkę zorganizowano w ramach projektu "Z kulturą ludową za pan brat" realizowanego przez GBPiOK w partnerstwie z Zespołem Szkół w Dzwoli, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury  w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na lata 2016 - 2018. ZDJĘCIA

B. Buryta

22.09.2016

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Impreza odbyła się w kolorowo udekorowanej sali starszaków. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce rozrywkowej oraz chętnie brali udział w różnych zabawach. W tak ważnym dniu nie zabrakło również słodkości. Tego dnia przedszkolaki z żalem opuszczały przedszkole. ZDJĘCIA

Jadwiga Jaszek

15.09.2016

W dniu 13 września 2016 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w pokazach fizycznych organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS. Pokazy składały się z czterech części:

-elektromagnetyzm
- ciecze
- fizyka ludzkiego ciała
- rezonanse.

Przed pokazami uczniowie obejrzeli w kinie Cinema City film "Nerve". ZDJĘCIA

Beata Sołtys

7.09.2016

Policja u pierwszoklasistów

Jak  bezpiecznie zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabawy dowiedzieli się uczniowie klasy I podczas spotkania z panią Faustyną Łazur z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lub.  Dzieciom najbardziej zapadły w pamięć słowa policjantki mówiące o tym, iż nie wolno im jeździć w samochodzie bez fotelika, nie powinni przebywać w pobliżu pracujących  maszyn rolniczych oraz to, że nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów prosimy rodziców, aby również dołożyli wszelkich starań by dzieci były bezpieczne, zwłaszcza w drodze do szkoły i ze szkoły.

B. Buryta

5.09.2016

30.08.2015


1-go września 2016 rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Zbiórka przed szkołą o godzinie 7.40!

Admin

Archiwum 2015/16

Archiwum 2014/15

Archiwum 2013/14

Archiwum 2012/13

Archiwum 2011/12

Archiwum 2010/11

Archiwum 2009/10

Archiwum 2008/09

 


Zaprzyjaźnione Szkoły i Instytucje:

ZS w Kocudzy

ZS w Krzemieniu

Ośrodek Kultury

Szkoły średnie w naszym regionie:

Janów Lubelski

Liceum Ogólnokształcące

ZS

ZSZ

Biłgoraj:

ZSL

ZSZIO

RCEZ

ZSBIO

LOONZ

KGILO

Edukacja:

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Ministerstwo

Kuratorium

OKE Kraków

CKE

Szkola.net

OEIIZK

Szkoly.edu

Profesor.pl

Eduinfo

Ore.edu

Rozrywka:

Zyraffa
 

 

Copyright by ZSDzwola.pl '2014                                       Admin: toja.poczta@wp.pl