x
  Aktualno?ciO SzkoleO DzwoliZdjęciaFilmy DokumentyPedagog

Kontakt:

tel. 158752204

email:

 zsdzwola@wp.pl

Adres:

ZS w Dzwoli

23-304 Dzwola 121B

 

Kliknij w pajacyka

7.07.2016

Rajd rowerowy kl. V

            Korzystając ze słonecznej pogody, 16 czerwca uczniowie klasy V wraz z opiekunami: B. Burytą, T. Jaszkiem i P. Ostrowskim wybrali się na rajd rowerowy szlakiem Czarnej Perły na odcinku Dzwola - Janów Lub. Zwiedzanie zaczęliśmy od odwiedzenia źródełka Stoki, następnie czekał nas odpoczynek na rynku. Najwięcej emocji dostarczyły zajęcia sportowe w Parku Linowym Zoom Natury - tutaj przekonaliśmy się, że warto podejmować nowe wyzwania, a "strach ma wielkie oczy". Wszyscy pokonali dwie trasy, chociaż nie było łatwo -   wysokościowa rozrywka wymaga dużo sprytu, siły fizycznej, ale i psychicznej oraz umiejętności pokonywania własnego lęku.

Następnie przez uroczysko Kruczek udaliśmy się szlakiem rowerowym do Szklarni, gdzie chłopcy rozpalili ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Ostatnim odwiedzonym przez nas miejscem było Porytowe Wzgórze.

Uczniowie klasy V wykazali się znajomością zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, poznali walory turystyczne Ziemi Janowskiej oraz udowodnili, że stanowią zgraną drużynę. ZDJĘCIA

B. Buryta

7.07.2016

II Gminny Dzień Profilaktyki

            "Wolni od uzależnień" - to myśl przewodnia II Gminnego Dnia Profilaktyki organizowanego w tym roku przez Zespół Szkół w Kocudzy, w którym uczestniczyli uczniowie pierwszych i drugich klas gimnazjum z ZS w Krzemieniu, z ZS w Dzwoli i z ZS w Kocudzy.

Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów integracyjno - profilaktycznych, prowadzonych w trzech grupach przez pedagogów szkolnych: Agnieszkę Dudzic, Monikę Siwek i Barbarę Burytę, podczas których gimnazjaliści wykazywali się wiedzą nt. zagrożeń uzależnieniami i ich skutkami. Następnie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów: polonistycznego "Masz przed sobą całe życie" ( wyróżnienie dla Natalii Kaproń kl. I gimnazjum)  i plastycznego "Jestem wolny - nie uzależniam się" ( III miejsce dla uczniów II klasy gimnazjum).

Najwięcej emocji towarzyszyło rozgrywkom sportowym o "Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Kocudzy", których wyniki przedstawiają się następująco:

Piłka ręczna dziewcząt:
I miejsce - Gimnazjum w Kocudzy
II miejsce - Gimnazjum w Dzwoli
III miejsce - Gimnazjum w Krzemieniu

Piłka nożna chłopców:
I miejsce - Gimnazjum w Kocudzy
II miejsce - Gimnazjum w Dzwoli
III miejsce - Gimnazjum w Krzemieniu

Po kilku godzinach zmagań, zmęczeni i przemoczeni od deszczu wróciliśmy do szkoły, z przekonaniem, że mocne wrażenia, adrenalinę, radość, przyjaźń można znaleźć w "świecie wolnym od uzależnień".

Następny Gminny Dzień Profilaktyki odbędzie się w przyszłym roku szkolnym w Zespole Szkół w Krzemieniu - czekamy z niecierpliwością.

B. Buryta

13.06.2016

W piątek 10 czerwca 2016 r. o godz. 930, w naszej szkole wystąpił zespół ,,Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie. Na koncert przybyli nie tylko uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami, ale również nasi milusińscy z przedszkola.

Był to pierwszy koncert zespołu z Tarnopola w naszej szkole, którego hasłem przewodnim była pomoc dzieciom z Ukrainy, mieszkającym na terenach objętych działaniami wojennymi.

Zespół zaprezentował znane ukraińskie pieśni ludowe oraz oczarował wspaniałym tańcem gruzińskim i ukraińskim. Można było również usłyszeć popularne piosenki polskie, takie jak „Sokoły” czy „Wszyscy Święci”. Zgromadzona publiczność miała okazję poznać  instrumenty ludowe mieszkańców tamtego regionu. Zespół zachwycił wszystkich i porwał do spontanicznego śpiewu oraz wspólnej zabawy. Niewątpliwie najbardziej chwycił za serce występ najmłodszej artystki.

To muzyczne spotkanie było również okazją do kształtowania wśród uczniów postawy tolerancji, szacunku, a także otwartości na inne kultury i narodowości.

Z dumą należy przyznać, że Młodzież i Pracownicy naszej szkoły nie zawiedli. Wszyscy- począwszy od najmłodszych przedszkolaków, po tych trochę starszych uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi- aktywnie włączyli się do zbiórki na rzecz dzieciom mieszkającym na terenie Donbasu, objętym działaniami wojennymi. Artyści zobowiązali się do przekazania  zebranych środków najbardziej potrzebującym dzieciom.

Wszystkim o WIELKIM SERCU bardzo dziękujemy!

Dyrekcja

13.06.2016

Nasz uczeń - laureatem konkursu matematycznego „SZPAK”

Nasz uczeń, Konrad Siemczyk z kl. IV został tegorocznym laureatem Konkursu Matematycznego „SZPAK” , organizowanego przez Lubelskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu, pod honorowym patronatem  Prezydenta Miasta Zamość.

Na zdjęciu laureat wraz z opiekunką nauczycielem Zespołu Szkół w Dzwoli, Panią mgr Iwoną Marchut.

Gratulujemy!

Dyrekcja

9.06.2016

25 maja 2016 w naszej szkole po raz kolejny odbył sie Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Around the Music". Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkół gimnazjalnych w Batorzu, Kocudzy, Krzemieniu Pierwszym,  Janowie Lubelskim, Modliborzycach, Potoczku,  Potoku Wielkim, Wierzchowiskach Drugich oraz Dzwoli.

Jury w składzie: 

-      Aneta Wąsek-Powrózek

-      Lidia Tryka

-      Monika Tyra

dokonało wnikliwej oceny występów wszystkich wykonawców i wyłoniło laureatów:

Miejsce I - Publiczne Gimnazjum w Kocudzy (Julia Jachim – śpiew, Kamila Dubiel, Ewelina Dyjach, Natalia Osiewicz)

Miejsce II -  Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim (Aleksandra Małek, Julia Kierepka)

Miejsce III - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Potoczku ( Amelia Taracha, Weronika Czajka)

Wyróżnienie: Publiczne Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 w Dzwoli (Gabriela Kozina – śpiew, Dominika Buczan, Justyna Małek, Patrycja Papierz, Damian Bielecki, Bartłomiej Buryta, Radosław Małek)

ZDJĘCIA

Monika Misa

9.06.2016

W naszej szkole odbyło się podsumowanie programu z zakresu edukacji zdrowotnej "Czyste powietrze wokół nas". Dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały program artystyczny. W sposób obrazkowy i bardzo przekonujący przedstawiły problem palenia tytoniu przez dorosłych. Apelowały do rodziców, aby dbali o własne zdrowie i zerwali z nałogiem. Punktem końcowym programu była prezentacja multimedialna przedstawiająca różne działania dzieci. ZDJĘCIA

M. Flis

25.05.2016

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

             Ojczyzna, Naród, Polska – słowa zwykłe czy bliskie? 3 maja – cóż to za data?
Na te pytania odpowiedzieli uczniowie naszej szkoły podczas apelu upamiętniającego rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Scenki odegrane podczas przedstawienia przybliżyły zebranej widowni wydarzenia, które miały miejsce w 1791 roku  i utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna są wyznacznikiem tożsamości Polaków. ZDJĘCIA

B. Buryta

22.04.2016

Regulamin konkursu Around the Music 2016 do pobrania TUTAJ.

Admin

13.04.2016

"Ratujemy i uczymy ratować"

Już nawet małe dzieci wiedzą, że i one w czasie zagrożeń mogą uratować czyjeś życie. Na początku kwietnia zostały one przeszkolone w udzielaniu pierwszej pomocy. Zajęcia praktyczne polegały na wykonaniu alarmowych telefonów oraz czynnościach resustytacyjno - oddechowych na fantomach. Program mógł się odbyć dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  przeszkolonych w tym celu nauczycieli. Na zakończenie programu dzieci otrzymały pamiątkowe telefony i instruktażowe książki.

J. Nalewajko, E. Kapica

12.04.2016

21 marca przyszła do nas wiosna. Na jej powitanie wyruszyliśmy z kolorowym korowodem na pobliskie łąki. Zgodnie z tradycją ludową uczniowie klas I-III uczcili jej przyjście topieniem marzanny. Na pewno już zima do nas nie wróci.

N-le edukacji wczesnoszkolnej

8.04.2016

Wyniku konkursu "Kwitnąca wiosną pisanka wielkanocna" do sprawdzenia TUTAJ. Uczennica naszego gimnazjum zdobyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej! Gratulacje! :-)

Admin

7.04.2016

16 marca 2016r. przedszkolaki oraz  uczniowie klasy I uczestniczyli w spektaklu Narodowego Teatru Edukacji  im. Adama Mickiewicza  „Czerwony Kapturek”  wystawionego na deskach JOK .

Na uwagę zasługiwała warstwa edukacyjna utworu. Przestrogi, by nie zbaczać z wyznaczonej drogi, nie rozmawiać z nieznajomymi , a już na pewno nie wpuszczać ich do domu to tylko część nauk jakie popłynęły do nas ze sceny.

Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Z wypiekami na twarzach śledziły losy Czerwonego Kapturka, spotkały  muchomora, który w lesie pełnił rolę gospodarza,  a z dwiema wesołymi wiewiórkami zagrały w „pomidora”. ZDJECIA

R. Dycha

04.04.2016

Wyjazd na Dni Otwarte

21 marca uczniowie III klasy gimnazjum wraz z wychowawcą uczestniczyli w Dniach Otwartych janowskich szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież zapoznała się z  ofertami edukacyjnymi, jakie  proponują szkoły średnie oraz zawodowe. Uczniowie na podstawie doświadczeń starszych kolegów i koleżanek przekonali się, że  można zdobywać wiedzę, rozwijać swoje zdolności, by  w efekcie  czerpać z tego przyjemność.  Niebawem przed uczniami kl. III  egzaminy gimnazjalne  a potem niełatwy wybór, który decyduje o przyszłości każdego z nich. Warto w tej sytuacji przywołać motto szkoły, które mówi, że: ,,Ucząc się dziś, inwestujesz w jutro”. ZDJĘCIA

A. Jargiło-Bożek

30.03.2016

 SPOTKANIE Z RODZICAMI

08.04.2016r. (tj. piątek) godz. 1540

- „O narkotykach, dopalaczach i innych współczesnych uzależnieniach” – prowadząca:
dr hab. Agnieszka Lewicka-Zelent – sala 200

- Spotkania z wychowawcami

Dyrekcja

 

23.03.2016

Projekt: Kacper Pawlos, Mateusz Wlizło kl. 1 gim.

2.03.2016

Folklor na wyciągnięcie ręki

W dobie kultury postmodernistycznej, gdzie dominującą rolę przejmuje globalizacja, otwarcie na świat i brak hierarchii wartości, istnieje przekonanie, że człowiek zapomniał o swoich korzeniach i poczuciu własnej tożsamości. Tymczasem regionalizm, rozumiany jako popularyzowanie  wiedzy na temat swojskiej kultury, wzbogaconej gwarą, pieśniami obrzędowymi a także wytworami sztuki ludowej, umożliwia młodemu człowiekowi harmonijny i wszechstronny rozwój. Traktując z przekorą słowa S. Jachowicza: ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”- uczniowie Zespołu Szkół w Dzwoli wzięli udział w lekcji folkloru. Prowadzącymi zajęcia  byli uczestnicy projektu ,,Szkoła muzyki skrzypcowej Stanisława Głaza”, realizowanego w ramach stypendium z Funduszu Promocji Twórczości MKiDN oraz p. Stanisław Głaz- mieszkaniec Dzwoli, wybitny skrzypek ludowy Lubelszczyzny. Uczniowie w trakcie spotkania mieli okazję zachwycić się skoczną muzyką ludową,  bliżej poznać instrumenty będące wytworami rękodzieła ludowego (skrzypce, bas, bębenek i sukę biłgorajską) oraz wysłuchać o etnografii naszego regionu.                                                                                                             
Składamy serdeczne podziękowania za gościnny występ, radosne muzykowanie i cenną lekcję rodzimej kultury. ZDJĘCIA

A.     Jargiło-Bożek

2.03.2016

9 lutego 2016 w naszej  w szkole odbyły się Chemiczne Rewolucje Magdaleny G. pt. „Na skróty”. Zaprezentowano pojedynek w kuchni – zdrowa żywność kontra doświadczenia chemiczne.

W starciu udział wzięły: 

Magdalena G. – znawczyni zdrowej kuchni i gustownego wystroju oraz jej sprzymierzeńcy (Fermentacja, Witaminy, Smak);

Szybka Kunegunda – nauczycielka przyrody wykorzystująca doświadczenia chemiczne w przygotowaniu potraw oraz jej wspomagacze (Dyfuzja, Masa Nienewtonowska, Perhydrol).

Zajęcia prowadzone były w miłej atmosferze i z dużą dozą humoru.  Uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki oraz utrwalali zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem.

                                                                                                                                 M. Misa

8.02.2016

Tradycyjnie na zakończenie I semestru nauki 30 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa.
W jej trakcie nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Oto lista wyróżnionych osób:

Kl. I – Oliwia Lewczyk, Kacper Szewc

Kl. II – Natalia Lewandowska, Patryk Abram

Kl. III – Julia Komada, Kinga Kiszka

Kl. IV  – Łucja Jargiło

Kl. V – Natalia Szpot

Kl. VI – Magdalena Kiszka

Kl. Ig -  Natalia Kaproń

Kl. IIg – Jacek Wilkos

Kl. IIIg – Lidia Małek

Odbyło się także rozstrzygnięcie XII Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców ZS w Dzwoli w 2015r.

1.       Damian Bielecki 372 p.

2.       Justyna Małek 369 p.

3.       Kacper Bielak  344 p.

4.       Barbara Koczułap 341 p.

5.       Marek Gumienik  310 p.

6.       Katarzyna Koczułap 281 p.

7.       Angelika Papierz 256 p.

8.       Dawid Bielecki 250 p.

9.       Kacper Woźnica 236 p.

10.   Paulina Szewc 228 p.

Barbara Koczułap, Lidia Małek

3.02.2016

Konkurs profilaktyczny „Stop uzależnieniom”

Podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z używania środków psychoaktywnych, w szczególności narkotyków i dopalaczy to główny cel konkursu profilaktycznego „Stop uzależnieniom”, w którym udział wzięli uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola.
Uczniowie mieli możliwość przedstawienia głównego założenia konkursu w dwóch formach: plakat plastyczny lub wiersz. Ocenie komisji konkursowej podlegało 50 prac. Wyniki przedstawiają się następująco:

Konkurs plastyczny

 

Kategoria

Miejsce

 

Wyróżnienie

I

II

III

 

przedszkole

Daria Kaproń

3 – 4 latki

 

 

 

 

Kl. I - III

Julia Jargiło kl.II

Patryk Abram
kl. II

Sylwia Rząd
kl. III

Joanna
Bielak

kl. II

 

Kl. IV - VI

Natalia Szpot

kl. V

Magdalena Kiszka
kl. VI

Agata

Flis

kl. V

Natalia Oleszko

kl. VI

 

gimnazjum

Monika Dubiel

kl. II

Kacper Pawlos

kl. I

Ewelina Zapora

kl. II

Sylwester Szuba

kl. I

 Konkurs poetycki

 

I miejsce:            Natalia Lewandowska kl. II

                           Krystian Sirko kl. II

                           Łukasz Zapora kl. VI

                           Natalia Kaproń kl. I gimnazjum

II miejsce:           Agata Paluch kl. V
                           Kamil Dubiel kl. V

Barbara Buryta

22.01.2016

Do pobrania: REGULAMIN KONKURSU PROFILAKTYCZNEGO "STOP UZALEŻNIENIOM".

Admin

19.01.2016

 WYWIADÓWKA

27.01.2016 r. (tj. środa) – godz.1500

- Spotkanie z lekarzem  - pogadanka prozdrowotna  połączona z poczęstunkiem potraw prozdrowotnych - sala 200

- Spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły –  sala 200

- Spotkanie z wychowawcami

Dyrekcja

12.01.2016

Jasełka 2015

Podtrzymując tradycję bożonarodzeniową, którą zapoczątkował św. Franciszek z Asyżu, młodzież z klas gimnazjalnych przygotowała jasełka. Aktorzy przedstawili sceny nowotestamentowe związane z narodzinami Zbawiciela, począwszy od narodzin w Betlejem, po objawienie się aniołów pasterzom, sytuację na dworze króla Heroda, przybycie Mędrców, a skończywszy na wspólnym oddawaniu chwały Dzieciątku. Prezentowanym dialogom towarzyszył śpiew kolęd w wykonaniu uczniów.              
            Premiera jasełek miała miejsce 17 grudnia 2015 roku  w  sali Gminnego Ośrodka Kultury podczas ,,Pośniku kocudzkiego”. Kolejne występy odbyły się w budynku szkolnym oraz w kościele pw. M. B. Częstochowskiej w Dzwoli. ZDJĘCIA

A.  Jargiło-Bożek

 

12.01.2016

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowane przez dzieci pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku 21 grudnia o godzinie 11.30 w pięknie udekorowanej małej sali gimnastycznej. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia Maryji, Józefa, narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołków przeplatane były kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pana Dyrektora. Spotkaniu wigilijnemu towarzyszył słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców dzieci. ZDJĘCIA

Maria Flis

2.01.2016

FERIE W GÓRACH - OCHOTNICA DOLNA – Z ZIMĄ ZA PAN BRAT

Admin

22.12.2015

 

Z okazji zbliżających się

Świąt Bożego Narodzenia

oraz  Nowego Roku

serdeczne życzenia zdrowia,
pomyślności, realizacji zamierzonych
planów, spełnienia marzeń
oraz samych sukcesów
w życiu prywatnym i zawodowym

życzą

Dyrektor i Pracownicy
Zespołu Szkół w Dzwoli

 

 

10.12.2015

Zabawa andrzejkowa

25 listopada klasy I-III uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Podczas balu uczniowie wróżyli sobie zgodnie z tradycją andrzejkową. Wróżby polegały na losowaniu imion przyszłych żon czy mężów, nazw zawodów jakie w przyszłości będą wykonywały dzieci. Było też przestawianie butów symbolizujące kto pierwszy wyjdzie za mąż oraz test czy spełni się marzenie. Zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

7.12.2015

Grudzień to taki magiczny miesiąc, który wszystkim kojarzy się ze śniegiem, choinką, świętami, prezentami no i oczywiście z Mikołajem. Ten długo wyczekiwany gość co roku nas odwiedza i przynosi nowe zabawki do przedszkola. 4 grudnia przedszkolaki ubrane  w czerwone czapeczki trochę nieśmiało lecz z uśmiechem przyjęły Mikołaja, podziękowały za prezenty, zrobiły pamiątkowe zdjęcia oraz  zaprosiły Mikołaja na przyszły rok.

Jadwiga Jaszek

 

1.12.2015

23 listopada 2015 uczniowie z klas IV - VI naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Lublina. Głównym celem wycieczki był spektakl Jana Wojciecha Krzyszczaka "Tajemniczy ogród" wg powieści Frances Hodgson Burnett. Wszyscy śledzili grę aktorów z dużym zainteresowaniem, nawet znając pierwowzór sztuki. Ogród w tym przedstawieniu jest nie tyle miejscem fizycznym, lecz raczej ideą, co znakomicie koresponduje z przesłaniem powieści, widzom zaś pozostawia rozległe pole dla wyobraźni. Oddaje także przesłanie utworu o mocy przyjaźni, a także o wszechpotężnej sile natury.
Przed spektaklem uczniowie podziwiali lubelskie Stare Miasto – piękne fasady kamienic przy Rynku, Plac Po Farze oraz dziedziniec Zamku – z panującą tam atmosferą sprzed wieluset lat.

I. Basaj. M. Misa

26.11.2015

Głosowanie zakończone, dziękujemy za oddane głosy :-)

Rozpoczęło się głosowanie w konkursie Buliba! Możecie oddawać swoje głosy codziennie, logując się i wybierając pracę przedszkola w Dzwoli. Szczegóły TUTAJ.

Admin

26.11.2015

W naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Andrzejkowe, na które zostali zaproszeni rodzice dzieci oraz Dyrekcja szkoły. Dekoracje w sali wprowadziły wszystkich uczestników w magiczny nastrój. Dzieci z zerówki przygotowały przedstawienie andrzejkowe oraz śpiewały piosenki, których nauczyły się w tym roku szkolnym. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. W dalszej części spotkania prowadzono wróżby. W czasie wesołej zabawy dzieci utrwalały kolory, cyfry oraz orientację stronną. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb takich, jak: lanie wosku przestawianie butów, a także wróżb dla rodziców, którzy chętnie brali udział w wesołej zabawie. Spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Maria Flis

25.11.2015

Dniem ulubionym przez wszystkie dzieci jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Tego dnia przedszkolne zabawki na moment poszły w odstawkę, bo dzieci mogły przynieść z domu ukochane misiaczki. Na jeden dzień nasza sala zmieniła się w bajkowy świat pełen pluszowych misiów. Dzieci zapoznały się z opowiadaniem pt: "Sklep z zabawkami" i chętnie uczestniczyły w dyskusji o poszanowaniu zabawek a następnie same powiadały o swoich ulubionych zabawkach. Nie zabrakło zabaw, ćwiczeń, konkursów, tańca ze swoimi ulubieńcami. ZDJĘCIA

Maria Flis

24.11.2005

Samorząd Uczniowski

Animacja: Sylwester Szuba - kl. I gim.

17.11.2015

   Uroczystości patriotyczne w 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się we wtorek tj. 10.XI.15r. szkolną akademią, którą przygotowali uczniowie klas I-III gimnazjum. Przedstawili montaż słowno-muzyczny nawiązujący do rozbiorów oraz odzyskania niepodległości w 1918 roku.
   Następnie, w środę 11.XI.15r. uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny celebrowaną w parafialnym kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dzwoli przez proboszcza ks. kan. Piotra Kubicza oraz wikariusza ks. dr Antoniego Drabowicza, który wygłosił homilię.
   Po zakończonej mszy uczestnicy obchodów w rytmie marsza przeszli pod pomnik Bohaterów Września 1939, aby złożyć wieńce, zapalić znicze i wysłuchać okolicznościowego przemówienia wygłoszonego przez Wójta Gminy Dzwola Stanisława Rożka. W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe i delegacje szkół naszej gminy, straży pożarnych oraz zgromadzeni mieszkańcy. ZDJĘCIA

Renata Flis

13.11.2015

SPOTKANIE Z RODZICAMI

(wywiadówka)

18.11.2015r. (tj. środa)
godz. 1330 -  1500

  - Spotkania z wychowawcami -
   godz. spotkania ustala wychowawca

Dyrekcja

29.10.2015

II miejsce w konkursie „Czas na zdrowie”

      W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszego gimnazjum realizowali projekt  ,,Czas na zdrowie” Fundacji Banku Ochrony Środowiska, którego głównym celem było popularyzowanie idei zdrowego stylu życia. W ramach programu uczniowie podejmowali działania upowszechniające zasady prawidłowego odżywiania, ukazywali wpływ używek na organizm człowieka, zachęcali do aktywności fizycznej. Wszystkie zadania realizowane przez gimnazjalistów podlegały ocenie komisji konkursowej powołanej przez FBOŚ. Po wielu miesiącach oczekiwania okazało się, że jury doceniło pracę naszych uczniów, przyznając  im  w konkursie II miejsce na szczeblu ogólnopolskim. Biorąc pod uwagę liczbę szkół uczestniczących w  programie, było to dla nas szczególne wyróżnienie.

      27 października w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyła się gala podsumowująca projekt „Czas na zdrowie”. Nagrody z rąk pani Zofii Szalczyk  Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odebrali: Alicja Jargieło, Iwona Zapora, Gabriela Kozina, Natalia Buczyńska, Kamila Buczyńska, Michał Jargieło, Damian Bielecki, Radosław Małek, Kacper Bielak, Arkadiusz Długosz.

      Uczestnicy spotkania wysłuchali, jakie perspektywy rozwoju ma produkcja ekologicznej żywności, dlaczego warto spożywać  produkty ekologiczne oraz jakie działania w tym zakresie podejmuje nasze społeczeństwo.

      Korzystając ze słonecznej pogody, po wizycie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, udaliśmy się na spacer ulicami stolicy. Zakończeniem wizyty w Warszawie był seans filmowy
w Multikino Złote Tarasy.

      Składamy podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nas finansowo i dzięki temu umożliwili  organizację wyjazdu. ZDJĘCIA

Barbara Buryta

29.10.2015

Jak co roku w październiku w naszej szkole uroczyście witamy uczniów klasy pierwszej. W tym roku szkolnym do społeczności uczniowskiej dołączyło 23 uczniów, 10 dziewczynek i 13 chłopców. Dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały się w programie artystycznym, czym pokazały, że znają obowiązki ucznia, przepisy ruchu drogowego, swój kraj i jego symbole oraz szkołę, w której się uczą. Po uroczystym ślubowaniu pan dyrektor pasował tradycyjnym ołówkiem pierwszaków na prawowitych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzwoli. Wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości był jeszcze czas na pamiątkowe ZDJĘCIA.

Małgorzata Firosz

15.10.2015

7 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Marchewki. Tego dnia tradycyjnie obowiązywał pomarańczowy strój. Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w marchewkowych zajęciach. Starszaki samodzielnie robiły pyszne ciasto marchewkowe, a maluszki wyciskały sok z marchewek i jabłek. Zarówno ciasto, jak i sok bardzo smakowały dzieciom. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak ważne dla prawidłowego rozwoju jest spożywanie warzyw i owoców, a przy okazji utrwaliły sobie kolor pomarańczowy. ZDJĘCIA

Jadwiga Jaszek

9.10.2015

10. rocznica nadania imienia szkole

29 września miały miejsce uroczyste obchody 10. rocznicy nadania szkole imienia Bohaterów Września 1939.  Nazwa patrona szkoły odnosi się do polskich żołnierzy walczących 29 i 30 września 1939 roku w bitwie pod Dzwolą z dwiema najeźdźczymi armiami- Wehrmachtem i Armią Czerwoną. Obchody zainaugurowano mszą św., której przewodniczył ks. kan. Piotr Kubicz. Następnie  uczestnicy, podążając za Orkiestrą Dętą OSP i pocztami sztandarowymi przemaszerowali zwartą kolumną przed pomnik ku czci Bohaterów Września, gdzie delegaci złożyli wieńce i zapalili znicze. Kolejnym punktem programu uroczystości był montaż muzyczno-słowny wykonany przez uczniów Zespołu Szkół w Dzwoli, uświetniony gościnnymi występami młodzieży z klasy mundurowej Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim oraz śpiewem Michała Kulpy. Miło nam również było gościć przedstawicieli JW 3730 z Niska. Tegorocznym obchodom Święta Szkoły patronowały słowa Kornela Ujejskiego (,,Nie ginie, kto za wiarę i wolność umiera…”), które budują nadzieję, że pamięć o bohaterach będzie towarzyszyć przyszłym pokoleniom. ZDJĘCIA              

A.    Jargiło-Bożek

6.10.2015

Rajd gimnazjalistów

Korzystając z pięknej pogody odchodzącego już lata, uczniowie z klasy II i III gimnazjum pod opieką nauczycieli wybrali się na rajd rowerowy. Wyznaczona trasa na odcinkach: Dzwola- Porytowe Wzgórze- Momoty- Szewce-Władysławów- Dzwola przebiegała w większości przez teren zalesiony, gdzie można było podziwiać jego piękno, odpocząć w kontakcie z naturą  oraz odetchnąć czystym powietrzem. W trakcie postoju gimnazjaliści wraz z opiekunami oddali hołd bohaterom poległym w bitwie partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu. Wiele zainteresowania i podziwu wzbudziły wśród młodzieży zabytki kultury sakralnej, znajdujące się w miejscowościach, przez które przebiegała trasa rajdu. Wycieczka rowerowa umożliwiła uczniom poznanie swojego regionu w kontekście kulturowym, społecznym, historycznym, przyrodniczym, a także pozwoliła dostrzec walory turystyczne najbliższej okolicy. ZDJĘCIA

A. Jargiło-Bożek

25.09.2015

Nowe ZDJĘCIA z wczorajszego spotkania naszych przedszkolaków z policją już na stronie. Opis wydarzenia pojawił się również na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Do przeczytania TUTAJ.

Admin

22.09.2015

Klasa V na rajdzie rowerowym

Tegoroczne lato uczniowie klasy V postanowili pożegnać na łonie natury udając się na rajd rowerowy odcinkiem szlaku Czarna Perła, który biegnie od Janowa Lub. do Zwierzyńca. Piątoklasiści wraz z opiekunami wyruszyli  przez Kocudzę w kierunku Zdzisławic na nowo otwarty plac rekreacyjno- sportowy.
Po przybyciu na miejsce chłopcy szybko poradzili sobie z rozpaleniem ogniska, natomiast dziewczyny przygotowały kiełbaski. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do udziału w grach i zabawach sportowych.
Wszyscy uczniowie uczestniczący w rajdzie zdali w klasie IV egzamin na kartę rowerową, a dziś udowodnili, że są odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. ZDJĘCIA

B. Buryta

22.09.2015

13 września 2015 uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym mitingu lekkoatletycznym organizowanym przez Fundację Kamili Skolimowskiej. Byliśmy świadkami, jak Paweł Fajdek rzuca młotem na odległość 81,99 m, na Stadionie Narodowym przy aplauzie blisko 20 000 widzów. Wśród innych gwiazd występujących na mitingu mogliśmy zobaczyć: Tomasza Majewskiego, Piotra Małachowskiego, Anitę Włodarczyk i Jamajczyka Asafa Powella. ZDJĘCIA

J. Nalewajko

17.09.2015

SPOTKANIE Z RODZICAMI

(wywiadówka)

22.09.2015r. (tj. wtorek) godz. 1500

Spotkanie ogólne – sala 200

            Spotkania z wychowawcami

Spotkanie z przedstawicielami do Rady Rodziców - świetlica

Dyrekcja

17.09.2015

,,Weź sobie zdrowie do serca – program profilaktyki i promocji zdrowia w zakresie chorób układu krążenia w powiecie janowskim”.

Informacje o programie na stronie www.zdrowiedoserca.pl

Harmonogram dla naszej gminy do pobrania TUTAJ!

Dyrekcja

28.08.2015

1-go września 2015 rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zbiórka przed szkołą o godzinie 7.45!

Admin

Archiwum 2014/15

Archiwum 2013/14

Archiwum 2012/13

Archiwum 2011/12

Archiwum 2010/11

Archiwum 2009/10

Archiwum 2008/09

 


Zaprzyjaźnione Szkoły i Instytucje:

ZS w Kocudzy

ZS w Krzemieniu

Ośrodek Kultury

Szkoły średnie w naszym regionie:

Janów Lubelski

Liceum Ogólnokształcące

ZS

ZSZ

Biłgoraj:

ZSL

ZSZIO

RCEZ

ZSBIO

LOONZ

KGILO

Edukacja:

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Ministerstwo

Kuratorium

OKE Kraków

CKE

Szkola.net

OEIIZK

Szkoly.edu

Profesor.pl

Eduinfo

Ore.edu

Rozrywka:

Grajlandia

Dzieci.wp

Zyraffa

Quizeria

 

Copyright by ZSDzwola.pl '2014                                       Admin: toja.poczta@wp.pl